תפריט ניווט
04-6395610

קמפינג עם הילדים

שוב הגיע סוף השבוע ואנחנו שוברים את הראש מה לעשות עם הילדים? מצאנו עבורכם את הבילוי האולטימטיבי – קמפינג בחיק הטבע!

בשבילנו זה לשחזר את ימי תנועות הנוער העליזים ועבורם זה שינוי מרענן בשגרת המסכים אשר מאפיינת ימים אלו (מהמחשב לטלויזיה וחוזר חלילה). אז ריתמו כמה חברים עם ילדים בני אותו גיל לעניין, וצאו לדרך!

אפשר להתמקם בים, אבל צריך לקחת בחשבון שהחול יכול להעיק בשלב מסויים, ואפשר למצוא פינת חמד מוצלת. קיימות בארץ עשרות פינות קמפינג שכאלו אשר יש בהן את כל הציוד הדרוש: שולחנות וכיסאות, פינות מנגל ושירותים. ניתן למצוא מקום שקרוב למקור מים ואז גם עניין הפעילות לילדים מכוסה.שווה להגיע למקום לקראת אחה"צ ולאתר נקודה נוחה (ויחסית נקייה מאבנים או דברים שיכאבו בלילה בגב) ולהתארגן עם כל הציוד לפני החשכה.

אז איך מתחילים? דבר ראשון צריך לארגן ציוד בסיסי. אם אתם עדיין לא בטוחים שאתם בעניין קמפינג, אנו ממליצים להלוות ציוד מחברים או ממשפחה, אבל אם נראה לכם שזה הולך ללוות אתכם ליותר מפעמיים-שלוש שווה להשקיע. פרטי החובה כוללים אוהל איגלו גדול מהיר הרכבה (ניתן לרכוש אוהלים נהדרים במבצעים ברשתות הגדולות), שקי שינה או מזרוני שטח, צידנית עם קרחונים, גזיה לבישול, מחצלת או סדין לפרוס על הקרקע ופנס. כל השאר הוא לפי העדפתכם האישית.

פעילות – כפי שהזכרנו קודם לכן, בילוי משותף עם ילדים נוספים יקטין את חלקכם כקציני בידור. לכל קמפינג ניתן להביא כדור ולמשקיענים נציע להכין תוכנית אומנותית הכוללת חידונים המתאימים לטבע, חפש את המטמון, א"ש לילה וכדומה (פשפשו בזיכרונכם מגיל 12). ליום המחרת ניתן לתכנן מסלול טיול באיזור או להמשיך ולרבוץ במחנה שלכם. רק חשוב לדאוג למיקום אשר יש בו צל, כי אחרת בשעה 10 בבוקר כבר תרגישו שהמזגן קורא לכם ונקודת הסיום מתקרבת.

מדורת השבט – הצעה שתמיד משפרת כל קמפינג: ארגנו לכם לפני החשכה כמה קרשים והדליקו מדורה. האוירה תמיד חמימה יותר וכשהלילה יורד יש עוד מקור אור בשטח. המדורה יכולה לשמש כמצע להכנת חלק מארוחת הערב וכמובן לא לשכוח מרשמלו עבור הילדים.

אוכל – ניתן לעשות על האש, אבל זו התעסקות. ניתן להכין בבית או לקנות בדרך מאפים ולחמים טובים, גבינות, נקניקים וסלטים ואז כל אחד יכול למצוא לעצמו את מה שהוא אוהב. הילדים כמובן יעריכו תירס משומר ונקניקיות (לא לשכוח קטשופ). כיאה לאומה קולינרית כמונו בל לנו לשכוח כמה דברים לנשנש ועוגה טובה (עוגת שוקולד של ילדים המבוגרים תמיד אוהבים). כשהילדים הולכים לשון, שילפו מהצידנית בקבוק יין טוב וכנסו לאווירה… בבוקר ניתן להכין שקשוקה או פיתות עם שוקולד וכמובן קפה ושוקו.

סידורי השינה – סדרו את האוכל לפני החשכה. רצוי להביא לכל ילד משהו שיזכיר לו את הבית ויקל עליו להירדם (דובי או שמיכה אהובה). תנו לילדים להוציא אנרגיות עד שירגישו שהם עייפים ואז הם יירדמו ללא קושי.

עוד כמה טיפים לסיום – התייחסו לכל העניין בכיף. זה נכון שצריך להעמיס חצי בית אבל התייחסו לאוטו כמחסן נייד / מערכת סטריאו / מערכת תאורה – הוא קרוב ותמיד ניתן לשלוף ממנו את כל מה שצריך. נסו לקלוע לטעמם של המשתתפים כך שהחויה החדשה של קמפינג תהיה קלה לעיכול (באוכל קליל ומפנק, בחפץ של בית, במוסיקה טובה). והכי חשוב התארגנו מראש עם הרבה מים והרבה הרבה הרבה מגבונים לחים!

לפרטים אודות אפשרויות האירוח בבלום וילג' בכפר בלום גלשו לדף קמפינג בצפון

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום