תפריט ניווט
04-6395610

קמפינג בישראל

ניתן לפצל את טיולי קמפינג לשתי קטגוריות עיקריות. האחת, קמפינג משפחתי יומי, המשלב בילוי בחיק הטבע עם ארוחת צהריים או בוקר, באחת משמורות הטבע או הגנים הלאומיים הפזורים ברחבי הארץ, אותם ניתן למצוא בקרבת כל עיר, והשנייה, היא קמפינג רב ימים, המשלב הקמת אוהלים ולינה, עם טיולים במסלולים רגליים או ממונעים בשמורות הטבע הקרובות.

קמפינג יומי

בכדי ליהנות כמו שצריך מיום קמפינג משפחתי בגן לאומי או בשמורת טבע, יש מספר תנאים אשר בלעדיהם אי אפשר… ראשית, כדאי לבדוק אם הגן הלאומי או השמורה אותה בחרתם ליום קמפינג, לא עמוסה בדיוק ביום בו בחרתם, ואם ניתן, להתאים את היום דווקא לימים בהם אין תפוסה מלאה.

בימים של תפוסה מלאה, יהיה קשה יותר למצוא מקום מוצל ומרווח, או למצוא מקום נוח להציב את המנגל… חשוב לבדוק, במידה והנכם אכן מתכננים לצלות בשרים כמיטב המסורת הישראלית, שהמקום בו בחרתם ליום קמפינג מאפשר זאת, וכי אופי המקום הוא כזה שהמאפשר ארוחה משפחתית בחיק הטבע במסגרת ימי קמפינג.

כדאי לבקר באתר האינטרנט של החברה להגנת הטבע, ולסייר וירטואלית במקום המיועד, או להסתייע באתר האינטרנט בכדי לאתר את המקום האידיאלי עבורכם בדרך ליום קמפינג משפחתי מושלם. שירותים, מים זורמים, מדשאות מטופחות, קיוסק בקרבת מקום, ואולי אף אפשרות להתחבר למערכת החשמל, כל אלו יסייעו להקל ולהשביח את החוויה שביום קמפינג משפחתי בחיק הטבע בשמורות ובגנים הלאומיים בישראל.

קמפינג רב ימים

טיול קמפינג רב ימים הוא כבר עניין אחר, וככל שתרבו לצאת לטיולי קמפינג מסוג זה, כך תעלה רמת מקצועיותכם, ותבינו מטיול לטיול מה הם הדברים אשר להם קרוב לוודאי ותזדקקו במהלך ימי טיול קמפינג בחיק הטבע.

רשת האינטרנט מציעה מגוון רחב של אתרי אינטרנט אשר מייעדים את עסקיהם במכירת ציוד למטיילי קמפינג מקצועיים, החל מאוהלים, שקי שינה, מזרנים מתנפחים, כסאות ושולחנות מתקפלים, וכלה בגנראטורים, בגדי חורף מיוחדים לטיילי קמפינג באזורים הקרירים בארץ ועוד ועוד… ענף המוצרים למטיילי קמפינג הוא כה רחב, ותמיד נמצא משהו חדש, פטנט כזה או אחר אשר נועדו להקל עליכם בשעת השהייה בטבע, ולפעמים אף עושים את החיים לקלים מדי….

בחיפוש פשוט, ניתן לאתר לא מעט אתרי קמפינג המאפשרים לינה בישראל. אזור צפון המדינה הוא ככל הנראה המקום המועדף על מטיילי קמפינג, ולו מהסיבה כי ניתן לקיים באזור זה מגוון רחב של טיולים בשמורות הטבע והמעיינות הפזורות למכביר בסביבה.

בחיפוש אחר אתר קמפינג המאפשר לינה והקמת אוהלים, דאגו לוודא כי מחירי הכניסה לא גבוהים מדי, וכי האתר מעניק את כל התנאים הנדרשים, לרבות:

– מדשאות, ואפשרות למנגל

– הפרדה מרבית בין אתר המדשאות והמנגלים לאתר השינה והקמת האוהלים

– שירותים ומקלחות, ורצוי עם מים חמים כמובן…

– אפשרות חיבור לחשמל (בדרך כלל בתשלום נוסף)

– שולחנות וכיסאות או ספסלים

– ברזיות מי שתייה נקיים

– תאורה כללית ותאורה מקומית במתחם האוהלים

בחלק מהאתרים בצפון המדינה המיועדים למטיילי קמפינג בן מספר ימים, ניתן למצוא את כל שהזכרנו ואף יותר, אם תשקיעו קצת יותר בחיפוש, תוכלו למצוא אתרים בהם בריכות טבעיות או מלאכותיות, מתקני שעשועים לילדים, מגרשי ספורט ועוד. אין זפק כי חוויית טיולי קמפינג בארץ היא מאפשרויות הנופש הזולות, המגבשות ואף המהנות יותר לקירוב התא המשפחתי

קייקי כפר בלום מציעים את הבלום וילג' – מתחם קמפינג הכולל מגוון אפשרויות אירוח. לפרטים גלשו לדף קמפינג בצפון

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום