תפריט ניווט
04-6395610

קמפינג במובן הרחב

למילה קמפינג, מלבד נופש פעיל בטבע יש, מסתבר, מספר רב של משמעויות. מדוע? מכיוון שניתן לחוות אותו במגוון סגנונות. ניתן לשלב אותו עם אופניים, קראוון או עם אוהלים. כמו כן, יש הבדל בין קמפינג למתחילים לבין קמפינג למקצוענים.

קמפינג הכול על הגב

בסגנון זה סוחבים בתיקים האישיים את כל הציוד הנדרש ללינת שטח: סירים, מזון ושתייה, שק שינה ועוד. מרבית המטיילים בסגנון זה אילו הם צעירים שנעים בארץ לאורך מסלול שביל ישראל, לדוגמא. מה שחשוב בעת יציאה לסוג קמפינג כזה הוא אריזה נכונה של התיק. הסוד הוא לארוז כך שהציוד יהיה מונח בנוחיות בתיק ובבטחה. חפצים כבדים יש לארוז בצמוד לגב התיק, חפצים במשקל בינוני צריך למקם במרכז התיק וחפצים קלים ורכים בצידי התיק החיצוני ובחלק העליון של התיק. אריזה נכונה תאפשר הליכה נוחה. כמו כן, חשוב לחלק את המטען בין כל חברי הקבוצה בצורה שווה ובהתאם ליכולות, במידה ומטיילים עם עוד כמה אנשים.

קמפינג של מתחילים

בעת הגדרת מומחיות קמפינג ההגדרה נעה בין מתחילים לבין מתנסים ומנוסים. קמפינג למתחילים מצריך תכנון והפנמת כללי זהירות ובטיחות בסיסיים. מידע שיש לקחת בחשבון:
· חובה להצטייד באוהל מסוג משובח.
· חשוב להתאים את האוהל לצרכים: מספר משתתפים, גודלם וחישוב האוהל הנדרש בהתאם.
· כדאי מאוד לשלוט בבניית האוהל מבעוד מועד.
· חובה לתכנן מסלול נסיעה.
· תכנון יעד שגוי יכול להרוס מסע קמפינג שלם.
· מסע קמפינג מעולה הוא תוצאת בחירת יעדים אטרקטיביים.
· אריזת הרכב לפני יציאה לדרך – אומנות שיש ללמוד.
· הבערת אש – חשוב לדעת כיצד ולוודא שיש את הציוד הנדרש לכך.
עם הזמן, כאשר מתבסס הרגל היציאה לקמפינג רשימת המכולת לקראת יציאה לדרך נהיית דבר טבעי, ואת מרבית הפרטים זוכרים ויודעים. אך מכיוון שתמיד מתחילים מההתחלה, רצוי שהדרך תתחיל ברגל ימין: באופן מסודר ומאורגן.

קמפינג קראוון

מדובר בקמפינג המשלב בין תנאי שדה של לינה בחוץ אך עם זאת בתנאי בית נוחים. סוג בילוי זה נפוץ מאוד ברחבי אירופה, השופעת במקומות מוסדרים לקמפינג שכזה. אם אתם מתכננים קמפינג של רכב-קראוון או רכב הגורר קראוון לינה, כדאי שתדעו לתכנן מסלול מבעוד מועד, כי כל יום בחו"ל פירושו הרבה כסף עבורכם.

מזג אוויר – נכון שבאירופה גשם אינו דבר מפתיע, אך עדיין כדאי להתעדכן בתחזית ובצפי הכללי ולהתנהל בהתאם. וודאו מראש שהקמפינג שחשבתם להישאר בו מספיק מעניין ונוח על מנת לבלות שם זמן ארוך.

תקציב –יש מגוון רחב של תחנות קמפינג המציעות שירותים שונים במחירים שונים. כדאי לדעת מראש את השירותים שמציע כל מקום, על מנת לא להיות מופתעים או פשוט כדי להימנע מלשלם עבור מקום שממילא לא תנצלו בו את מרבית שירותיו (מגרש משחקים, מכבסה, וכו'). בקמפינג מסוג רכב וקראוון בהחלט מדובר בבילוי מהנה ומגוון.

טיול מהנה!

לפרטים אודות אפשרויות האירוח בבלום וילג' בכפר בלום גלשו לדף קמפינג בצפון

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום