תפריט ניווט
04-6395610

רפטינג – הספורט האתגרי הפופולארי ביותר

ספורט אתגרי הינו ספורט התופס תאוצה רבה בשנים האחרונות, "אקסטרים ספורט" בשמו הלועזי. קהל היעד של ספורט זה הולך ומתרחב עם השנים החולפות להן. החל מצעירים הרפתקנים בשנות העשרים הלוהטות ועד לנשים, גברים, משפחות שלמות וועדי עובדים.

מעבר להתרחבות קהל היעד, ישנה התווספות של ענפים חדשים ושונים בתחום הספורט האתגרי ברמות קושי ואתגר שונות ומשתנות.

יש לציין כי השמיים הם הגבול, תרתי משמע, בכל ענפי הספורט האתגרי. כמו כן, זהו הספורט היחידי שיכול לשחרר ממתחים ולחצים את כל בעלי המקצוע, הן טכנאי מחשבים ועד לעקרות הבית המותשות מפעולות סידור הבית.

אז בואו ונראה מה יש לנו בתחום הספורט האתגרי ומה באמת "תופס" את מרבית האוכלוסייה.

סוגים שונים של ספורט אתגרי

רולרבליידס, סקייטבורדינג, סירות מירוץ, טיפוס הרים, קפיצות בנג'י, סנפלינג, סקי, צניחה חופשית, וכמובן… רפטינג. איך שלא נסתכל על כל תחומי הספורט האתגרי, הפעילות בספורט זה תהיה בעלת רמת סיכון או לפחות קושי סמלי, בכדי להיכלל בהגדרה המיוחדת של ספורט אתגרי.

הפעילות בספורט אתגרי תהיה כרוכה ברוב המקרים במהירות כדוגמת הרולר בליידס והסקייטבורד. אלמנט הגובה גם נכלל באתגר עצמו בטיפוס הרים או בצניחה חופשית למשל.

בעבר הספורט האתגרי היה נחלתם של בודדים. היום, במציאות רווית הריגושים, ה"בספורט האתגרי" נתפס כחובה בכל טיול ובכל פעילות קבוצתית, ואף אירוע אינו שלם בלעדיו.

ספורט אתגרי ובטיחות

בואו לא נכנס לדיון מה נחשב אתגרי ומה נחשב ספורט בלבד, רק ברורה העובדה כי ספורט זה מעלה את מספר הנפגעים מדי שנה. שילוב של מספר גורמים יכול להיות לפעמים קטלני: חוסר ניסיון, תנאי טבע קשים ורשלנות מקצועית הם מתכון לאסון מיידי.

ישנם אתרי רפטינג אשר יוצרים באופן מלאכותי גלים על ידי טורבינות וזה המקום לציין את הפגיעה החמורה בטבע. עם השנים רפטינג הפך להיות ספורט בטוח. הציוד המשמש לספורט זה השתכלל והפך להיות ייחודי ואיכותי יותר. בעבר רפטינג בנהר הקולורדו שבגרנד קניון "בלע" כמעט את כל שייטי הרפטינג הרי שהיום ובשל הציוד המשוכלל הדבר כבר אינו כך.

מהו הציוד הדרוש לרפטינג

הסירות המתנפחות הן הסירות הפופולאריות ביותר בימינו לשייט רפטינג. סירות אלו מורכבות מאריגי גומי רבי שכבות וכן מספר תאי אוויר עצמאיים. אורכן של סירות אלה נע בין 3.5 מ' לבין 6 מ'. רובן ינועו בדרך כלל בין 1.8 מ' לבין 2.5 מ'.

רפטינג – ספורט אתגרי מומלץ

מבין כל ענפי הספורט האתגרי הרפטינג הינו המומלץ ביותר.

רפטינג הינה סוג של פעילות ימית. ברוב המקרים פעילות זו תשלב מעברים מורכבים הכוללים מספר דרגות קושי, כדי ליצור התלהבות וריגוש אצל השייטים. כמעט כל אחד יכול להיות שותף בחוויה מעין זו, וזאת בשל היכולת הטבעית להתמודד עם ענף ספורט זה. מי לא יכול להחזיק משוט עם עוד כמה חבר'ה?

בואו ניקח, לדוגמא, מצב שבו קבוצת עובדים צריכה להשתתף בצניחה חופשית. רוב העובדים יתחמקו ויוותרו על התענוג המפוקפק בין שמיים וארץ. לעומת זאת, אם תציעו רפטינג ההיענות תהיה, קרוב לוודאי, עצומה. לאחר סקירה מקיפה של תחומי הספורט האתגרי, אין ספק כי הרפטינג הינו הספורט המומלץ והפופולארי ביותר, עבור כל אחד מאיתנו. חשוב מאוד לשמור על כללי בטיחות קפדניים, ולוודא כי חברת ההפעלה אכן מוסמכות לבצע רפטינג כמו קייקי כפר בלום לדוגמא. שיהיה לכם רפטינג נעים.

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום