תפריט ניווט
04-6395610

מדריך קניה לקיאקים

ספורט הקיאקים, כבש לאחרונה בסערה את המדינה ושינה להרבה מאוד משפחות את השבתות.

אני בטוח שתסכימו איתי שהרבה יותר כיף לקום מוקדם ולתת גיחה קצרה עם המשפחה והקיאק לאחד מהאתרים היפים בהן התברכה ארצנו מאשר לקרוא בפעם השלישית את מוספי סוף השבוע בעיתון.

רגע לפני שאתם מצטרפים לאלפי המשפחות המאושרות וקונים קיאק, הכנו עבורכם את מדריך הקניה המושלם לקיאקים.

כלל מספר אחד – קודם כל ולפני הכל חישבו טוב והחליטו מה אתם אוהבים.

ישנם בשוק סוגי קיאקים רבים חלקם מתאימים לזוג וחלקם למשפחות, אחדים בנויים בצורה מושלמת לרפטינג בנהרות סוערים ואחרים משמשים לשייט רגוע באגמים לפני שתחליטו באיזה קיאק לבחור קחו את סגנון החיים שלכם בחשבון. שייט זוגי רומנטי ושליו עושה לכם את זה? קיאק זוגי לאגמים הומצא בדיוק בשבילכם.

רפטינג סוער עם כל החברה מהמילואים יעשה לכם טוב על הנשמה? אל תתפשרו על קיאק עם פחות מארבעה מקומות. אם אתם גרים באחת מערי החוף קחו בחשבון שיהיה לכם הרבה יותר קל להגיע אל הים התיכון מאשר לנהרות ולכן השתדלו לקנות קיאק ימי שמותאם לשייט בין הגלים.

כלל מספר שתיים – שימרו חלק מהתקציב שתכננתם להוציא לרכישת אביזרים.

האביזרים, שחלקם חובה וחלקם יוכלו לשדרג את החוויה שלכם, עולים לא מעט וחשוב מאוד לשקול מה בדיוק אתם רוצים לפני שהוצאתם את השקל הראשון.

מחירי האביזרים יכולים להגיע בקלות למחירו של הקיאק ואם ניקח בחשבון שחגורת הצלה איכותית יכולה להגיע ל500 שקלים (ותצטרכו לפחות 2 כאלו), משוט טוב עולה לפחות 1000 שקלים (וצפונה..) ועדין לא אמרנו כלום על גגונים לרכב, כיסויים, ציוד דייג, והרשימה עוד ארוכה…

כלל מספר שלוש – הקדישו זמן לחשוב איפה בדיוק את מתכננים לשמור את הקיאק כשהוא לא בשימוש.

למרות שרבים מהגברים לא יתנגדו לאחסן את הקיאק בחדר השינה, הם עלולים להיזרק משם לא פחות מהר מהקיאק אם אכן יעשו כך… לכן, אם אתם גרים בבנין בדקו לעומק מהם בדיוק שטחי האחסון שלכם, אל תתעצלו- תרדו למחסן עם מטר רץ ובררו כמה שטח בדיוק עומד לרשותכם.

תוכלו רק לשער כמה מאוכזבים תהיו במידה ותגיעו הביתה עם הקיאק ורק אז תגלו שאין לכם מקום בשבילו.

כלל מספר ארבע – ערכו סקר שוק

כמו בכל דבר אחר בחיים, גם בין מחירי הקיאקים יתכנו הבדלים של מאות אחוזים בין הדגמים השונים ולעיתים אפילו בין מחירי אותו הדגם בחנויות שונות. אחרי שהחלטתם, לאיזו מטרה אמור הקיאק לשרת אתכם צאו לעשות שופינג.

לעולם אל תרכשו את הקיאק בחנות הראשונה שביקרתם בה שכן מדובר בהוצאה גדולה יחסית שיכולה להגיע בקלות לעשרת אלפים שקלים. אם לא תעשו סקר שוק מקיף יתכן מאוד שתופתעו לגלות (זה יקרה בדרך כלל ימים ספורים אחרי הקניה) ששילמתם מחיר גבוה בהרבה ממחיר השוק של הדגם הספציפי שרכשתם.

אחרי שהבנתם את השיקולים שיש לקחת בחשבון וכמובן את העלויות הגבוהות שכרוכות ברכישת קיאק עליכם לקחת גורם נוסף בחשבון – אני קורא לו "סימפטום מתלה הבגדים".

הכוונה היא כמובן לאותם מכשירי כושר שונים ומשונים שרכשתם בכסף רב ברגע קצר של ייסורי מצפון על זלילה לא מבוקרת , ואשר הפכו מהר מאוד למתלה בגדים דקורטיבי שתופס הרבה מאוד מקום. גם הקיאק שאתם חולמים לרכוש עשוי להפוך במהרה לחפץ לא שימושי …

ישנה אופציה נוספת ליהנות משיט קיאקים עם ציוד איכותי ובעלויות נמוכות בהרבה – אנו, באתר הקיאקים של כפר בלום מזמינים אתכם להגיע וליהנות משייט במסלולים היפים ביותר במדינה ובעזרת הציוד האיכותי ביותר שקיים היום בשוק. במחירו של קיאק אחד תוכלו להגיע לאתר עשרות ואפילו מאות פעמים ובהתחשב בכך שלא בכל שבת אפשר לצאת לשייט מהנה יעברו שנים רבות עד שתגיעו לסכום הרכישה.

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום