תפריט ניווט
04-6395610

שייט קיאקים

זה מתחיל בשיט הראשון – חדש, מסעיר, מהנה. הגוף משוחרר ואתה מקשיב לגלים, קצת מנסה לגבור עליהם, קצת מניח להם להוליך אותך. החברים שלך לידך, ולפני שאתה שם לב, אתה בתחרות משעשעת, מוטרפת ורטובה, שכוללת הרבה מים וצחוק. ואז זה תופס אותך. הקיאקים.

שיט קיאקים הוא חוויה שאין ישראלי שלא מכיר וחזר להתנסות בה שוב ושוב. כל אחד ואיך שמתאים לו- יש שביחידים או בזוגות, ויש שבקבוצות, יש שמחפשים את המסלולים המורכבים יותר ויש את מטיילי המשפחות.

שייט בים עם קיאקים פרטיים

מכירים את המכורים לדבר? אלו שמחזיקים בקיאק פרטי משלהם, ואצלם מפגש עם החבר'ה בים הוא הרבה יותר מאשר משחק שש-בש על החוף.

יריב שליט, בן 29 מפתח תקווה, הוא מכור קיאקים שכזה. פעמיים-שלוש בשבוע, הוא וקבוצת חברים קרובים – "חבורת הקיאקיסטים", מעמיסים עליהם את הקיאקים ויוצאים לשוט במרחבים הכחולים.

"בחמש מילים", יריב מתאר את חוויית השיט – "משחרר, רטוב, כיף, מדהים וממכר. השליטה בקיאק, הרגע של העצירה וההתבוננות בשקט שמסביב. אין תחושה יותר טובה מזאת. יש את הלבד שלך עם הקיאק, שזו תחושת עוצמה מטורפת, וחוץ מזה את החברים מסביב, שאיתם עושים את כל השטויות… מה שנהיה הרבה יותר כיף כשמצטרפות לשיט בנות", יריב מחייך.

טיפים לשטים בקיאקים במרחבים הפתוחים

  1. חובה לזכור לקחת איתכם אמצעי זהירות חיוניים- חגורת הצלה וטלפון נייד. מומלץ לצאת לשיט בים עם חבר אחד לפחות. לא לשכוח להביא גם אמצעי הגנה מהשמש ומסכנת התייבשות- כובע, קרם הגנה ובקבוק מים.
  2. כאשר אתם שוקלים לרכוש קיאק, חשוב לדעת- קיימים סוגי קיאקים שונים, ביניהם כאלו שמתאימים ספציפית לים. הקיאקים נבדלים זה מזה באורכם, כמות המשייטים והאם הם פתוחים או סגורים. גם תחום המשוטים רחב, וישנם סוגים רבים של משוטים – במשקלים, גבהים וסוגי חומרים שונים. משוט טוב מותאם לגובה המשתמש.
  3. למתחילים, מומלץ לשוט בתחילה באזורים מצומצמים וקרובים לחוף, ועם הניסיון והביטחון לשוט למרחקים ארוכים יותר.

שייט בנהרות באתרי קיאקים מאורגנים

סוג שיט פופולארי עבור משפחות וצעירים שרואים בשיט חלק מטיול בצפון, הוא שיט בנהרות באתרים מסודרים. במקום נמצאים מדריכים מיומנים, שמקפידים על הוראות הבטיחות. האתרים הללו מהווים מוקד משיכה למטיילים מכל הארץ.

אלעד ארליך, קצין משוחרר בן 25 מראשל"צ, יצא לשיט קיאקים עם החברים מהיחידה – " חודש לפני השחרור יצאנו לטיול, ועשינו שיט קיאקים, והיה פשוט אדיר כי השתוללנו שם לגמרי – העברנו את הבנות לסירה שלנו, לקחנו לחבר'ה אחרים את המשוטים… היה ענק, אחלה של טיול סיום שבעולם. הייתי בקיאקים הרבה פעמים, ואני כל הזמן חוזר, בעיקר עם חברים, כי זה הטיול הכי שווה- עושים צחוקים, משתוללים, מפילים למים, עושים תחרויות בין הקיאקים… זה קטע של חבר'ה."

טיפים לשייט קיאקים באתר מסודר

  1. לבחור מסלול שמתאים לכם- המדריך יסביר לכם על המסלולים השונים- מסלול משפחתי או מסלול מעט אתגרי, מסלול קצר או מסלול ארוך.
  2. השיט הוא באזור תחום ומוגדר, שמאפשר ירידה מהקיאקים אל המים וקצת השתוללות בלתי מזיקה. יחד עם זאת, גלו ערנות לסביבה.
  3. כדאי לשלב את השיט בטיול של יום אחד לפחות. אפשר לטייל לאורך הנהר ואז לשוט, או לצאת למסלול הליכה ולקנח בשיט, ואולי אפילו להישאר ללון באזור.

לסיכום

בחרו במסלול שמתאים עבורכם, צאו עם אנשים שכיף לכם להתפרע קצת ביחד, שימרו על אמצעי בטיחות והגנה, ותעשו חיים. דרך צלחה, המשוטים בפנים.

לפרטים אודות מסלולי הקיאקים שאנחנו מציעים לחצו כאן

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום