תפריט ניווט
04-6395610

מעריב רוית נאור

ילדים

חלומות מתגשמים -פארק חבלים אתגרי, קיר טיפוס ואומגה באורך 90 מטר היישר לתוך מי הירדן באתר קיאקים כפר בלום

אני לא מכירה אף ילד (לפחות לא מהשנתונים הקרובים אלי) שלא חלם על עיר חבלים סודית. כזאת שהכניסה אליה תהיה בסולמות וחבלים גבוהים, והגישה תתאפשר רק לאחר חצייה אתגרית של מבחר מכשולים. לעיר הסודית תהיה גם דרך מילוט מפני האויב (שבדרך כלל היו הילדים מהבניין הסמוך), רצוי בצורה של אומגה , ואם אפשר, שהיא תחצה איזה נהר שוצף בדרך. זו הייתה הסיבה העיקרית שבגללה לא יכולתי להפסיק לחייך מהרגע שנכנסתי בפעם הראשונה לאתר של טופ רופ במתחם קייקי כפר בלום שבגליל העליון. היה די נפלא לראות איך ממרחק שניים-שלושה עשורים היה מי שהצליח להגשים כמעט במדויק את אחד מחלומות ילדותי. אבל הקטע המדליק באמת הוא, שגם דור העתיד שלא ער לזיכרונות הפרטיים שלי, לא הפסיק לחייך מהרגע שנכנסנו למתחם טופ רופ באתר קיאקים כפר בלום.

טופ רופ הוא פארק חבלים אתגרי המיועד לפעילות לכל המשפחה. יש מסלולים של 25 גשרי חבלים בדרגות קושי שונות: גשרי הימלאיה גבוהים, גשר קורות, גשר טרפז, רשת מארינס ענקית, גשר סדנות ואפילו גשר שכולו בנוי מחביות. אפשר לשלוח את הקטנים להזיע למעלה ולתפוס אותם בזוויות צילום מלמטה. לא לדאוג, הם מאובטחים בערסל (סנפלינג), ויש במקום הרבה מדריכים מקצועיים צמודים. אפשר גם לעלות יחד איתם לאתגר משפחתי.

מלבד פארק החבלים יש במקום קיר טיפוס דמוי סלע בגובה 12 מטר, ירי בחץ וקשת, והדובדבן האמיתי (או הקצפת) – אומגה באורך 90 מטר היישר לתוך מי הירדן (מתאים לילדים מגיל 5 ומעלה). כל הפעילויות הן בהדרכה צמודה, וכולן (נו, ברור שהאומגה הכי) זכו להתלהבות סוחפת של הדור הבא.

הכניסה לפארק עולה 65 שקל לכל הפעילויות ללא הגבלה, או 20 שקל עבור כל פעילות. הורה מלווה לא משלם. אם אחרי כל זה תישאר לכם עוד אנרגיה, תוכלו לשכור במקום אופניים לטיול לאורך הטיילת של הירדן (כולל קסדה ומפות עם מסלולים מומלצים) (65 שקל) או ג'יפונים ממונעים לילדים קטנים (25 שקל), לעלות על מתקנים מתנפחים (25 שקל), ויש גם אפשרות להישאר במקום ללינת שטח בקמפינג, תמורת 30 שקל למבוגר ו-25 שקל לילד.

טופ רופ, מתחם קיאקי כפר בלום , ליד הקיבוץ.

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום