תפריט ניווט
04-6395610

אני וזוגתי בתוך קייק, ראש אחד, 8.10.99

לא תאמינו איך נכנסתי לתוך קייק ושטתי במימי הירדן נגד רצוני, איך הצלחתי להינצל מאבדון ואיך זוגתי חשדה בי, שאני עומד לחסל אותה…כששמעתי בפעם הראשונה את השם כפר בלום, שאלתי את עצמי מה כבר יכול להיות מרתק בכפר שנקרא על שם מישהו בשם בלום. אין לי שום דבר נגד בלומים למיניהם, אך מאידך, אין לי גם שום דבר בעדם.אבל מה, הבטיחו לי קיאקים (אתם יודעים, הסירות הלא יציבות האלה), והבטיחו נחלים וחיק טבע ואני, ילד שדה שכמוני, לא יכולתי לעמוד בפיתוי – מייד סירבתי. לאחר ניסיונות שכנוע וכיפופי ידיים, יצאתי לכבוש את הכפר.שריינתי לעצמי כמה חברים חמושים היטב, ולאחר ששיננו את מילות הקרב "חסמבה, חסמבה, חסמבה", שמנו פעמינו לצפון הארץ.

הנוף היה מרהיב, והחום גם הוא. העובדה שחברי הם נווטים ותיקים גרמה לכך, שלא טעינו יותר מ-12 פעם בדרך. לבסוף, לאחר שבע שעות נסיעה ופנייה ימינה בקריית שמונה, נחתנו במסלול החניון של הכפר.חיפשתי מייד סיבה לקטר, אבל כשראיתי את הפארק הירוק מולי, החלטתי לשתוק (מצב שהוא די נדיר אצלי). כפר בכניסה הבחנו בנחל, שצבע המים שבו לא היה ברור. בתוך הנחל שטו להם קיאקים בצורה חשודה. כשהפניתי את תשומת ליבו של המנהל למראה, הוא חייך, טפח על שכמי והסביר: "הם סיימו הרגע שייט במימי הבניאס, החצבני והירדן" כמובן שחשדתי בו מייד (אם כי לא הסגרתי את תחושותיי).

אחרי מנוחה קלה במקום, ארזתי את חברי ובאוטובוס מיוחד שכפר בלום מקנה למבקרים, נסענו לנקודת הזינוק של השיט. כמובן שחשדתי בנהג, אבל גם הוא לא זכה לשמוע על כך.
כשהגענו לנקודה האמורה, התברר שהיה ביסוס לחששותיי. בנקודה עמדו הרבה אנשים. כל אחד מהם לבש על עצמו חגורת הצלה, לקח לו קייק ויצא לדרך לא ידועה. אני רעדתי. בשביל מה אנשים צריכים חגורות הצלה? מה הם צריכים קיאקים ומשוטים? מה רע בסתם לצפות באם.טי.וי?
כשהבנתי שלא אקבל מענה לשאלותיי, נגררתי אל ההמון. שמתי על עצמי חגורה, לקחתי משוט ביד, וביד השנייה גררתי את זוגתי שתחייה. "בואי, הולכים לאבדון", אמרתי לה, והיא הבינה שזו הזדמנות חייה להיפטר ממני אחת ולתמיד. מעולם לא ראיתי אותה כל כך מאושרת.

התיישבנו בתוך קייק, מישהו דחף אותנו והופס, אנחנו במים. בשנייה הראשונה למדתי משהו חשוב על קיאקים. יש בהם חורים. ואתם יודעים איפה? על מה שאתם יושבים בדרך כלל? מהו האיבר הסקסי ביותר אצל ג'ירפות? בכל קייק יש חור בדיוק שם.

שמי שכבר עבר משימות קרביות בחייו, לקחתי הכל ב'איזי' והתחלתי לרעוד. זוגתי לא שמה לב, אך כשלא הצלחתי להבין את המלמולים שלה, היא סתרה לי בחוזקה והחזירה אותי למציאות.
התעשתתי. תפסתי את משוט הקייק בשתי ידיי וחתרתי. מתברר שגם לחתירת קייק צריך קואורדינציה בידיים. משום מה, כל תנועת משוט שלי פיספסה את המים, אבל לעומת זאת פגעה במח הקטן של זוגתי. היא חשבה שאני מנסה להרוג אותה ולכן מיד הרימה את משוט הקייק שלה לעברי. למזלנו, במקום לפגוע בי, היא פגעה במים, וכך התחלנו לזוז.

הבנתי את השיטה לחתירת קייק: כיוונתי את המשוט למח שלה, פגעתי כמובן במים, וכך שטנו בהנאה.

ואז, אז פגשנו את הטבע. פגשנו אותו מקרוב, מסלול שייט קיאקים מלווה צמחייה עשירה. בין אם אתה טוב בניווט ובין אם לאו, תפגוש אותה במוקדם או במאוחר. הטייה לא נכונה אחת של משוט הקייק , ואתה בתוכה. אבל לא נורא, אחרי רבע שעה של תמרון אפשר גם לצאת ממנה, וזה כמובן על מנת להיכנס ישירות לצמחייה הבאה. ילד השדה, או לא ילד השדה.

זוגתי, החלה לנהל מלחמת מים עם קיאקים נוספים שהיו באזור. כמובן שהיא ניצחה, אבל לא אותם. אותי. הייתי רטוב כפי שלא הייתי מימיי. כמובן שוויתרתי לה, אחרי שהפלתי אותה למים. חגורת ההצלה הוכיחה את עצמה מעל למצופה והיא החלה לטבוע.

בלית ברירה נתתי לה להחזיק בקצה הקייק וגררתי אותה לאורך המסלול. קשה לומר שהיא נהנתה. אני כן. בשלב מסוים שמענו רעש מוזר. אמנם סיפרו לנו שיש מפל, אבל לא אמרו לנו שהוא עושה רעש. דיווחתי לזוגתי שמיד אנחנו מגיעים, והיא, שהייתה שקועה במים עד צוואר, החלה להשמיע קולות מוזרים. נדמה לי שהיא צרחה.

בסוף העליתי אותה לקייק, ויחד התפללנו. ואז הרעש התעצם, ותהום גדולה נפרשה לפנינו. זה היה המפל, ועל אף כל החששות עברנו אותו בשלום.

לאחר עוד כמה קילומטרים של צמחייה סבוכה ומשוטי קייק בראש זוגתי, הגענו לסוף המסלול.כמה אנשים חסונים משכו אותנו משאריות הקייק, וזרקו אותנו על חוף מבטחים.

האמת נהנינו, ואם נדמה לכם שקיטרתי פה ושם, זה לא היה רציני. כבר מזמן לא נהניתי ככה. אפשר להשוות את ההנאה הזו ללונה פארק. ככל שהמתקן יותר מפחיד ככה יותר כיף. והמסקנה המתבקשת היא, שמידי פעם כדאי לעזוב את העולם המיכני למען אוצרות הטבע של ארצנו. כן, קצת פטריוטיות.

לאחר שחוויית שייט קיאקים בכפר בלום כבר מאחורי, אני שוקל להקים בית ספר לשייט. עם ניסיון כמו שלי – יש עתיד. חוץ מזה, אחרי שראיתי מה שייט קייק זוגי עשה לזוגתי, שתחייה, הגעתי למסקנה ששווה להשקיע בשייט.

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום