תפריט ניווט
04-6395610

דבר

דבר – 4.6.92

סיור בכפר בלום

שייט קיאקים נופש ואימונים בקיבוץ כפר בלום מנצלים עד תום את מגוון מתקני הספורט העומדים לרשותם ובשילוב עם בית הארחה מרווח ופיתוח שט קיאקים ומתקני נופש, הם מקווים למשוך אליהם קבוצות ספורט מהארץ ומחו"ל. הבעיה היחידה: בכפר בלום אין…"דיוטי פרי" בכפר בלום החליטו להפוך את הספורט למנוף תיירותי ולנצל את הפוטנציאל הקיים במקום, כדי לפתח נופש ספורטיבי לקבוצות מהארץ ומחו"ל.לחבר'ה מכפר בלום יש סיבות טובות להילחם על התייר הישראלי והאירופאי: בשטח הקיבוץ ממוקמת בריכת שחיה אולימפית, המשקיפה על נוף מרהיב ביופיו, אולם הכדורסל האזורי (המשרת את הפועל גליל עליון) נמצא סמוך לבריכה. מסביב לבריכה ניתן למצוא מגרש כדורגל עם מסלולי אתלטיקה עם מתקן לניקוז למי גשמים, מגרש טניס ואולם ספורט נוסף לאימונים.

גם בנושא הלינה אין לקבוצות המגיעות לכפר בלום מה לדאוג. חברי הקיבוץ מתפעלים בית הארחה מרווח ולאורחים מוצעים מגוון אפשרויות בילוי: החל משייט מהנה על קיאקים, לאורך מסלול של 4 ק"מ על החצבאני והירדן וכלה באולם תרבות מפואר, המציע מגוון אירועי תרבות ובידור ולונה פארק מתפתח לילדים.

"יש לנו את כל הסיבות להאמין שקבוצות ספורט מהארץ ומחו"ל יבואו אלינו. אנו מציעים סל מגוון במחירים סבירים ולא פחות חשוב: גם ניסיון באירוח קבוצות מהארץ ומחו"ל", מציין בסיפוק משה עטיה, מנהל בית ההארחה בכפר בלום.

בכפר בלום מציגים בגאווה את ה"פנינה" התיירותית של הקיבוץ – שיט קיאקים ולונה פארק לילדים.

לפני חמש שנים הצליח דני ששון לשכנע את חבריו בפוטנציאל התיירותי של שייט הקיאקים. תחילה נרכשו כמה סירות וההיענות הרבה הפתיעה אפילו את דני ששון. כיום עומדים לרשות המבקרים 180 סירות קייק מיוחדות מיפאן ומגוון שירותים, שמעניקים אנשי כפר בלום לשייטים.

השייטים עולים על הקיאקים רק לאחר קבלת תדרוך מאנשי המקום, "מדובר בשיט קיאקים בטוח ביותר והשייטים אינם מגיעים למסלול של הירדן ההררי , שהוא מסוכן יותר" מסביר לנו דני ששון.

ואכן, כדי להמחיש את דבריו, עליתי בחברת עיתונאי נוסף על קייק ועלי להודות, כי מדובר בחוויה. הצמחייה העשירה והמים הרגועים משרים אווירה פסטוראלית ולכל מי שמבקר בגליל אסור להחמיץ את החוויה.

האחראי על הפעלת מתקני הלונה פארק הוא שוער העבר של הפועל קריית שמונה, אריה פלוסמן (עליו עוד נספר בנפרד) ועל בריכת השחייה האולימפית אחרי עמיתי רובין, השובר את הראש כיצד לעמוד בלחץ הפונים הרבים מקיבוצי האזור לקבל שעת אימון, "החלום שלי הוא לכסות את הבריכה בימי החורף ואז המתקן יהיה מושלם", הוא מציין.

אין ספק, כי עם השילוב של נוף קסום, מתקני ספורט מודרניים ואתרי נופש ובילוי, יכולים בכפר בלום ליזום קשר עם קבוצות בארץ ובחו"ל.

כעת רק נותר לראות, האם עסקני הקבוצות יעדיפו נופש נוסח חו"ל במחיר מוזל, או חו"ל אורגינאלי ויקר. הם צריכים לקחת בחשבון דבר אחד: בכפר בלום אין "דיוטי פרי" או "מול".

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום