תפריט ניווט
04-6395610

יום כיף הורה ילד

יום כיף עם הילדים הוא דבר שכל הורה מייחל לו. בעידן בו ההורים עסוקים שעות בעבודה והילדים מחוברים לטלביזיה ולמחשב, יום כיף של הורה עם הילד חשוב במיוחד.

הורים רבים נוטים לא להתאמץ לפנות זמן ואנרגיה ליום כיף שכזה מסיבות אילו ואחרות , לרוב הסיבה העיקרית להימנעות מיום שכזה היא שההורים לא מוצאים לכך זמן או שאין להם סבלנות. כמו כן בד"כ יש יותר מילד אחד ואז צריך לאזן ולעשות יום כיף לכל ילד בנפרד.

כאשר אין זמן או אפשרות לעשות לכל ילד יום כיף משלו עדיף לא לוותר לגמרי אלא לארגן יום כיף משותף לכל הילדים. עדיין ניתן להפיק הרבה מאוד הנאה והדבר יתרום מאוד לאווירה המשפחתית.

מה לארגן ליום כיף

השאלה מה לארגן ליום כיף צריכה להישאל בראש ובראשונה את הילד ובמידה ומדובר ביום כיף משותף לכל האחים אז צריך להחליט בהתאם לצרכים של כל הילדים או להחליט שכל פעם ילד אחר יחליט ברוטציה מה יעשה ביום כיף והשאר יצטרפו.

כמובן שהרעיונות צריכים להתאים לכם – מבחינת לוגיסטיקה, תקציב ומבחינות נוספות . אתם יכולים גם להעלות מספר הצעות של יום כיף מטעמכם ולאפשר לילד לבחור בעצמו אחת מההצעות.

לפני שיוצאים ליום כיף כדאי לתאם ציפיות, להגדיר גבולות וכמובן להביע את שמחתכם לקראתו.

מיקומים ליום כיף

אז היכן בוחרים בד"כ ילדים לעשות יום כיף?

במידה ומדובר בפעילות "קטנה" ילדים אוהבים ללכת לסרט, לבאולינג,למשחקי מחשב וכמובן חלק חביב של יום כיף מסתיים באכילה בחוץ,לרוב במקדונלדס או דומיו.

ילדים אחרים יציעו לונה פארק ודומיו אך לא כל ההורים יוכלו לשאת בעלות של יום כיף כזה.

אם אתם מעוניינים יום כיף לא יקר, הציעו לילד רכיבה משותפת על אופניים, טיול או שיטוט בעיר רחוקה ולא מוכרת. פעילויות אלו יבטיחו עניין,חוויה משולבת עם ספורט.

למי שמעוניין לשלב טיול וספורט ביום כיף ניתן להרחיק לצפון ולעשות קיאקים , ראפטינג , פארק חבלים, טרקטורונים , גיפים ודומיהם. פעילויות ספורטיביות אלו מזמנות בד"כ חוויות מיוחדות כמו גם פיתוח תחביב משותף שגם ההורים נהנים ממנו.

קמפינג – אטרקציה לסיומו של יום כיף

לאילו שבאמת רוצים ליצור חוויה בלתי נשכחת, כדאי לשקול להפוך את היום כיף ליומיים כשבלילה ישנים בקמפינג. עבור ילדים קמפינג היא אטרקציה מדהימה (וזאת בעצם המטרה שלכם). שילוב של קמפינג בבילוי המשותף מייצר חוויות שרק קמפינג יכול לייצר – לילה משותף רק לכם, בילוי מחוץ לשיגרה ולמיטה הרגילה, בלי טלביזיה ומחשב, שיחות אישיות , ארגון בצוותא של הקמפינג (האוהל,האוכל), עש לילה הכנת ארוחה ביחד וכו'.

בהחלט מומלץ לנסות !

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום