תפריט ניווט
04-6395610

יום כיף עם הילדים במוזיאון

חופש, יום גשר, יום ששי פנוי, שבת מפוהקת… הזדמנות פז לגיבושון משפחתי הכולל אריזת הקטנים ושינועם – משהו הקרוי במקומותינו "יום כיף". בהזדמנות זו של יום כיף אפשר לחלחל לנשמות הרכות הכנה לגלגולי החיים הצפויים להם ופרקי תרבות שישלימו את חומר הלימוד המדולדל אליו הם חשופים.למשל – שעור מעולה בהלכות כלכלה הוא מסע למרכז קניות מרוחק תוך שריפת גלונים של דלק כדי לרכוש עוף ברבע מחיר. במרכז תמצאו בוודאי סניף של מקדונלדס ותרדו על צלחת צ'יפס.

יום כיף בהצעת הגשה אחרת הוא בילוי של יום שלם בקניון. שם אפשר להרביץ בקטנים שעור נוסף בכלכלה כמו ההסבר שעכשיו, כשיש מיתון, לאנשים אין הרבה כסף, לכן הם מסתובבים בחנויות ונחים בבתי הקפה, והחולצה שאימא קנתה היא בהוזלה ענקית וזה יופי של חיסכון. גם לה מגיע יום כיף. וכן, גם כאן אפשר לאכול צ'יפס ופיצה.ואם חפצתם בזמן איכות מסוג אחר ולהכניס קצת תרבות היסטורית לסדר היום אפשר גם לקחת אותם למוזיאון.

נא כן לגעת

מוזיאון לא חייב להיות מסע חרישי לאורך קירות מצופי קומפוזיציות כששומרת עבת קרסוליים עוקבת אחריכם ועושה לכם "שששששש!!". הכוונה היא לארגן לכם יום כיף במוזיאונים המותאמים לילדים. ויש הרבה כאלה בארץ.

במוזיאון הרכבת בחיפה ברח' חטיבת גולני 1, אפשר לראות את כל ההיסטוריה של מסילת הרכבת הראשונה בארץ , קרונות וקטרים מתקופות שונות, חפצים של עובדי הרכבת ששימשו אותם לאורך השנים, בולים בנושאי רכבת – ואפילו לצפות ברכבת אמיתית ומשקשקת ממרומי גשר המוזיאון. במקום הדרכה מרתקת המותאמת לילדים. אם תגיעו לחיפה ברכבת מובטח לכם יום כיף אמיתי.
לאלו שבטוחים שהאדם הקדמון ישב במערה לאור מנורת הלוגן – כדאי לכם לארגן יום כיף במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים, דרך רופין , גבעת רםשירחיב את מושגי היסוד של הילדים בנושאי הטכנולוגיה בחיי יום יום. כאן הילדים מוזמנים לגעת במוצגים שילמדו ותם על הפקת החשמל והשימוש בו, שכפולים בטבע בתקשורת ובתעשייה, זרימת האוויר וניצולו להפעלת מכשירים שונים ועוד שפע עצום של מכונות מהפשוטות ביותר ועד למורכבות. מתאים לגילאי 4 -15.

אלוהים החליף כתובת

יום כיף מושלם אפשר לערוך במוזיאון הארץ ברח' חיים לבנון בתל אביב. כאן יעניין את הילדים במיוחד ביתן קטן ומקסים בתוך המוזיאון ביתן הדואר. בכניסה לביתן מקדמת אותנו מכונית אדומה של דואר ישראל מראשית שנות המדינה. לילדי האינטרנט והאס-אמ-אסים שחושבים שדואר נועד רק להעברת חשבונות ארנונה והודעות עגומות מהבנק יהיה מוזר לראות שקשרים אנושיים נערכו פעם באמצעות מילים יפות עלי ניירות מכתבים וגלויות ושיחות נפש נערכו דרך מכשירי הטלפון הכבדים והגדולים האלה המוצגים כאן על כל גלגוליהם.

על הקיר תלויים תצלומים מוגדלים של גלויות ומכתבים המלמדים פרקים בתולדות המדינה, ומשעשעות הן גלויה בה הוספה הערת הצנזור לחייל הכותב כי כדאי שיעברת את שם משפחתו המסובך, או מכתב המיועד לאלוהים בגן עדן שמשום מה חזר לשולח.

בנוסף לתצוגת בולים עם אפשרות לראותם בהגדלה, ניתן לצפות מעל גבי לוחות בתמונות מוגדלות של כל בולי הארץ לאורך השנים. קשה להאמין כמה בולים נפלאים הודפסו בארץ ועליהם מונצחים פרקים היסטוריים ותרבותיים בתולדות המדינה בגרפיקה מרהיבה. בעוד אנו מלקקים את אחורי הבול המשמים שקנינו בצורת דף סתמי בסניף הדואר, סיפחו אספנים ומשוגעים לדבר את פיסות המידע המופלאות האלה אל אלבומיהם.

בלדה לאוהב קיבוץ

עוד יום כיף שכולו געגועים לפשטות ותמימות אפשר לערוך במוזיאון לתולדות הישוב בעין שמר. כאן אפשר ללמוד פרקים מתולדות ההתיישבות של ארגון "השומר" החל משנת 1913. המוזיאון הוא פתוח, ובאהבה רבה שוחזרו בו חדר האוכל, צריפי המגורים, סככת הכלים החקלאיים, מגדל המים והבאר. מדריך בבגדי קיבוצניק של פעם יעביר הדרכה מרתקת בליווי מופע אורקולי.

לסיום יועלו הילדים לקרוניות המחוברת לטרקטור וייסעו לאורך שבילי הקיבוץ אל סדנאות יצירה ואפיית לחמניות. לא תצליחו לנתק אותם משם! מתאים לגילאי 4 -12.

ולסיכום מאחלים לכם שתדעו לעשות יום כיף מכל רגע בחיים!!

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום