תפריט ניווט
04-6395610

יום כיף בתקופת מיתון – חלק ב'

גם בתקופות של משבר כלכלי עסקים חייבים להמשיך ולהוציא כספים עבור התשומות העיקריות שלהם – חשמל, תקשורת, שכר לעובדים וגם… יום כיף מפעם לפעם. שמו של יום כיף עם קולגות מהעבודה עשוי קצת להטעות… למרות שיתכן שהעובדים אכן ייהנו בו זוהי ממש לא המטרה – המטרה היא להחזיר את העובדים לכשירות ולהפיג את השחיקה המצטברת. לכן גם בימים שהקופות הרושמות של העסק לא רושמות יותר מדיי ישנו הכרח להוציא את העובדים מהשגרה ולארגן עבורם יום כיף. איך עושים זאת בלי לפשוט את הרגל? בכתבה הבאה…

ותרו על קייטרינג

אם בעבר כל יום כיף של החברה היה מלווה בקייטרינג יוקרתי עם עשרות סלטים, תוספות ומנות בשריות הרי שכיום, בשל דוחק השעה ניתן לארגן ארוחת מלכים שתותיר את העובדים שבעים ומרוצים בהרבה פחות כסף.

קנייה של בשרים בחמש מאות או שש מאות שקלים, כמה סלטים בקופסאות של קילו ועשרים שלושים פיתות יכולה להספיק בקלות לארוחת מלכים בעבור קבוצה של עשרים עובדים – והעלות? פחות מחמישים שקלים לעובד.

ותרו על לוקיישן יקר

נכון, זה נחמד לערוך את יום הכיף השנתי במלון פאר, בספא מפואר או בצימר של חמישה כוכבים.
אבל כשמנסים לחסוך בדרכים יצירתיות אפשר להגיע לתוצאות לא פחות טובות. לדוגמא – אם החלטתם לערוך יום כיף באווירה לא מכופתרת על גדת נהר או נחל- במקום טרקלין פאר העובדים יוכלו לשבת על הדשא ואת נעלי העקב עם עקבי הסיכה יחליפו כפכפים שטוחות.
פחות כיף? בכלל לא בטוח, פחות יקר? ודאי וודאי.

ותרו על יועצים ארגוניים למיניהם

בעבר ניצלו יועצים ארגונים את הבורות של רוב המנהלים וניסו למכור לחברות גדולות שיש להם בארגז הכלים מקל קוסמים שאם רק מישהו יסכים להם להשתמש בו (וישלם להם לא מעט בעבור זה…) העובדים יהיו מושלמים, המנהלים ינהלו טוב יותר והחברה תרוויח הרבה יותר. כיום, רוב התוכניות ללימודי מנהל עסקים מכילות קורסים בהתנהגות ארגונית וכולם יודעים שאין קסמים, רק עבודה קשה ומתמשכת ובטח לא משהו שסדנא של כמה שעות בטבע יכולה לשפר. אז מה כן אפשר לעשות על מנת למלא את הסדנא בתוכן?

חפשו באינטרנט פעילויות מהנות שתוכלו לעשות עם העובדים, או אפילו הביאו כדורגל מהילד.

אחת הדרכים הכי טובות לארגן יום כיף בלי לשבור את הראש ובלי לשלם למישהו אחר שישבור את הראש במקומכם היא לתת את ארגון האירוע לאחד העובדים הזוטרים שאתם רואים בו כעתודה ניהולית לעסק (וחשוב שגם הוא רואה את עצמו ככזה…). מבחינתכם – הרווחתם זמן יקר וזכיתם בארגונו של יום כיף מתוכנן לעילא ולעילא שכן העובד הצעיר יפעל בכל מאודו על מנת לדאוג לכך שהכול יהיה מושלם. העובד מצידו, מקבל הזדמנות פז להוכיח את עצמו, זוכה בתחושת אחריות כבדה וחש לרגע כבכיר בארגון.

לא יהיה זה נכון לומר שיום כיף זול יגרום פחות הנאה לעובדים המסורים של בית העסק – לעיתים דווקא הפשטות והצניעות של אותו יום כיף תסב לעובדים הנאה מרובה ותמחיש להם בדרך הטובה ביותר את מהותה של התקופה – תפוקה גבוהה בהוצאה נמוכה בהרבה.

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום