תפריט ניווט
04-6395610

יום כיף בבירות אירופה

אם אנו מקצים ברוב המקרים חודש ימים לטובת מסע למזרח הרחוק, שבועיים, לכל הפחות, לטובת חופשה בארצות הברית או באירופה ואפילו סוף שבוע שלם לנופשון בתורכיה או באיי יוון, זה נעשה ברוב המקרים על מנת שמבחינה מצפונית נוכל להצדיק את עלויות ההגעה הגבוהות אל היעד. כמה מכם היו שוקלים גיחה לאירופה לטובת יום כיף בודד..?

הרי זה יהיה זה מטופש מבחינתנו להוציא אלפי דולרים על טיסה למקום מרוחק אם לא נבלה בו מספיק זמן, אך מה לעשות שמחירי הטיסות נמצאים בימים אלו בצניחה חופשית. אולי זה המיתון ואולי זה מחירי הנפט שחזרו לרמתם מלפני עשור אבל על עובדה אחת קשה מאוד להתווכח – הטיסות היום הרבה יותר זולות מאשר עשר שנים ואפילו לפני שנה. רק הרגלים, קשה לשנות.

אבל אם בכל זאת תשכילו לשנות במעט את ההרגלים שלכם תוכלו לתור את רוב יבשת אירופה לאורכה ולרוחבה במחיר שאינו עולה על בילוי ממוצאכם בישראל.

יום כיף בבירות אירופה – כל האפשרויות לפניכם…

יום כיף בלונדון

על מנת שלא לשוב עם מטוסים ריקים בעונת הקיץ העמוסה החיטה חברת התעופה "אל על" לתת טיסות מלונדון לישראל כמעט בחינם, חמישים דולר, ליתר דיוק. הטיסה אל היעד תעלה לכם סכום כפול פחות או יותר (בהתחשב בלוח זמנים צפוף של פחות מעשרים וארבע שעות על אדמת הממלכה המאוחדת) וכך יצא שבילוי של יום כיף בלונדון יעלה לכם פחות ממאה וחמישים דולרים – מושלם.

כעת ודאי תשאלו את עצמכם מה כבר אפשר לעשות ביום אחד בלונדון, ובכן, תתפלאו… רוב אתרי התיירות המובילים של לונדון נמצאים על פני שטח שגודלו הוא פחות משלושה דונמים. בשטח המשתרע מצפון לנהר התמזה תוכלו למצוא את ארמון בקינגהם המרשים אליו תוכלו להיכנס בחודשי הקיץ, את גלגל המילניום, הידוע גם בתור ה"גלגל הענק" הגדול ביותר בעולם, הביג בן, מגדל השעון המפורסם ביותר בעולם, פיקדילי סקוור – הכיכר המפורסמת והססגונית של לונדון, שווקי פשפשים עמוסי עתיקות, האוקספורד סטריט – רחוב הקניות היוקרתי של בירת הממלכה ועוד ועוד…

למעשה ללא רכב וללא שימוש בתחבורה הציבורית המצוינת של לונדון ניתן להגיע למרבית אתרי התיירות של העיר. אם אתם חובבי כדורגל, וגם אם לא ממש, מומלץ מאוד לבקר במשחק כדורגל אנגלי אחד לפחות. האיצטדיון המרשים של קבוצת צ'לסי, ממוקם בשכונה הנושאת שם דומה ובשנים האחרונות כל ביקור בו הוא חוויה של ממש.

יום כיף בפריס

גם הטיסות המוזלות לפריס נובעות מאותן הסיבות שבגללן זול כל- כך לטוס ללונדון.

מה שכן חשוב שתיקחו בחשבון, זה את המחירים הגבוהים של הטובין והשירותים בחנויות היוקרה של העיר.

יחד עם זאת בתקציב נמוך למדיי ניתן לבלות יום שלם בעיר האורות. חלק מתחנות החובה הן מגדל אייפל הססגוני, מוזיאון הלובר, הגאלרי לפייט (חנות הכל – בו הגדולה ביותר בעולם) והמוזיאון לאומנות אימפרסיוניסטית.

אם תקציבכם אינו מאפשר לכם לסעוד באחת ממסעדות היוקרה של העיר תמיד תוכלו לרכוש באגט טרי ומבחר גבינות משובחות ( ולשומרי המשקל שבנכם: גבינות "רזות" הן גבינות של חמישים אחוזי שומן "בלבד" )באחת מהמעדניות שבעיר ולשבת בנחת על המדשאות המטופחות, אל חשש, זה מקובל מאוד.

אז הרי לכם רעיונות ששווה לקחת בחשבון בתכנון יום מיוחד שחשוב שיהיה יום כיף שלא תשכחו לעולם.. להתראות בדיוטי!

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום