תפריט ניווט
04-6395610

קמפינג בחופי עתלית ודרום הכרמל

אין במדינת ישראל הרבה חופים העומדים לרשות הציבור לטובת רחצה או לטובת קמפינג– חלק נכבד מהחופים משמש את צבא הגנה לישראל, חלק אחר את רשות הנמלים וחלק נוסף נמכר בסכום פעוט לבעלי ההון על מנת שיוכלו לבנות להם מבצרים בקו המים…

גם גורלם של יתר החופים ה"מוכרזים" אינו טוב במיוחד.

בשבתות ובחופשות, המוני ישראלים צובאים על החופים הצפופים, מזהמים אותם מרעישים.

אופנועים, סוסים וטרקטרונים מסכנים את בטיחותם של המתרחצים ועיריות ומפעלים חסרי אחריות מזהמים את מי הים בעבור חופן דולרים.

בקיצור, רוב החופים שלנו אינם תענוג גדול אפילו לבילוי של מספר שעות ועל אחת כמה וכמה אינם מתאימים לקמפינג מכל סוג.

אך בכל כלל יש יוצא מן הכלל, וחופי עתלית ובאופן כללי, חופי המועצה האזורית "חוף הכרמל" הם היוצאים מן הכלל…

חוף עתלית הוא אחד החופים האמיתיים האחרונים שעוד נשארו בארץ ,החוף מתאים לזמן איכות או לחופשת קמפינג באווירה קצת יותר טבעית.

קמפינג בחוף מאפשר לקבוצות גדולות של חברים כמו גם לזוגות רומנטיים ליהנות מיופיו של הטבע.

מיקומו של החוף, על אם הדרך, בין תל אביב וחיפה הופך אותו ליעד אטרקטיבי במיוחד עבור חובבי שקט ושלווה שמוכנים לגמוע עוד מספר קילומטרים על מנת ליהנות מחופשת קמפינג נעימה..

היתרון הגדול של החוף, בייחוד בכל הקשור לחופשת קמפינג הוא שמדובר בחוף לא מוכרז, לטוב ולרע שבכך.

אמנם לא תמצאו בחוף שירותי הצלה, קפיטריה או מלתחות מסודרות אך גם לא תמצאו בו המון רב של ילדים רעשניים ( אתם יודעים, הורים לא מתלהבים לשלוח את ילדיהם לחוף ללא שירותי הצלה, ובלאו הכי מי שאין לו רכב פרטי יתקשה מאוד להגיע למקום).

גם חובבי הספורט המוטורי יעדיפו ברוב המקרים למצוא להם יעדים קרובים יותר למקום המגורים שלהם, ומכיוון שהחוף לא קרוב לשום מקום ישוב אז לא יגיעו לשם הרבה רוכבי אופנוע וטרקטורון ( שכידוע אסור להם לנסוע על כביש 4, חיפה תל – אביב הישן, הכביש היחיד שמוביל לחוף.

השקט והשלווה שבחוף הפכו אותו עד מהרה לאבן שואבת בעבור חובבי רוחניות למיניהם ובחוף מתקיימים לא אחת ירידים שונים לטובת חברי הקהילה הרוחנית – החל מסדנאות שתיקה ( ויפאסנה) וכלה בסדנאות צחוק רועם.

כך או אחרת, אם אתם מעוניינים לצאת לחופשת קמפינג, חוף הכרמל מהווה מקום מושלם לתושבי חיפה והסביבה כמו גם לתושבי תל אביב שהכנרת על חופיה השלווים עשויה להיות מעט רחוקה מדיי בעבורם.

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום