תפריט ניווט
04-6395610

קמפינג עם בני ישראל במדבר

המלה "פסח" מתקשרת אצלנו כמעט תמיד עם עוגיות קוקוס, חומרי ניקוי ומפגש עם הדודה בלה על צלוחית מרור. מסעותיהם רצופי התלאות של בני ישראל בדרך אל הקניידלעך משכיחים מאתנו את מסעם של בני ישראל במדבר בדרכם אל הארץ המובטחת.

כיון שההגירה ההפוכה שלנו אל חופי סיני נבלמה, נוכל לערוך מסע שורשים קיבוצי ולצאת לטיול קמפינג מדברי לאות הזדהות עם אבותינו הקדומים.

מהחיים בזבל אל צימר מבוץ

נסו לשכוח ליום יומיים את עשר מכות מצרים והבורסה, וצאו מהביצה העירונית לצימר בוץ אקולוגי – הכי מדברי שיש, וממש לא צריך ג'קוזי ואבזור מתוקתק כדי להשכיח את הצרות. רק לא לשכוח מגבות ושקי שינה או מצעים ולזכור לנצח את הרי הנגב וביתרונות הלס המופלאים.

חניון בארותיים בעזוז שבמערב הר הנגב הוא מרכז תיירות אקולוגי בו נושמים, רואים ומדברים מדבר. לכאן ממש אין צורך להיסחב עם אוהל קמפינג כי חבל להפסיד את החוויה. במחירים הנעים בין 100 ל-400 ₪ תזכו לאירוח לבבי, אמנם בלי בשר שלו ומן, אבל עם ארוחת בוקר מדברית מעולה. הלינה בחושות או בבקתות בוץ בגדלים שונים. במקום יש מיטות לילדים. מהמקום יוצאים טיולי גמלים ואם באתם ברכב שטח או אם הצטיידתם באופניים – יוצאים מהחאן כמה מסלולים מרתקים. למה התרגלנו לחשוב שהמושג קמפינג זה רק אוהל מוכסף? גם חושה היא סוג של קמפינג.

כדאי לתאם בטלפון 08-6555788.

יום כיף בלתי נשכח בחברת הילדודס אפשר לעשות בקיבוץ רביבים, שם שוכן הפארק האקולוגי חי-נגב. כאן ניתן לבחור בין בילוי לילה בוילה מבוץ, בזולה או באוהל בדואי. גם כאן מיותר לחשוב על קמפינג סטנדרטי, היות ואין מקום לשם כך בשטח. גם בגלל החוויה הייחודית כדאי להרגיע קמעה תאוות קמפינג.

בחדרי הבוץ המחוממים יש ריהוט בנוסח אכסניות נוער וגם טלוויזיה קטנה, אך מי צריך טלוויזיה כשאתם נמצאים בתוך ערוץ נשיונל ג'אוגרפיק? מכל עבר סוקרים אתכם זאבים, שועלים, בבונים ועופות דורסים מתוך כלובים, ואם הקטנים רוצים להרגיש פרווה או נוצות- יש גם פינת ליטוף. ואפרופו ליטוף, לא מומלץ לזוגות מאוהבים במיוחד לבלות שם לילה רומנטי לצלילי מקהלת תנים. המקלחות, המטבח והמקררים משותפים לדיירים בחדרים הזולים בתנאי קמפינג , ובחדרים המיוחסים יש מטבחון ומקרר פרטיים.

הקוקוריקו של התרנגולים יקפיץ אתכם לארוחת בוקר ברוח המקום הכלולה במחיר. כאן יוכלו הילדים לצפות ואף להשתתף באפיית פיתות על הסאג', וליהנות מטעמם הייחודי של הלבנה, השמן, הזיתים, הזעתר והירקות. יש גם תה צמחים מעולה.

לתאם בטלפון 08-6562688 054-2401150

איך התקלחו בני ישראל?

ליד משאבי שדה, 1,5 ק"מ דרומית לצומת בית עסלוג', בשמורת הטבע חולות משאבים, נמצא מרכז אירוח הבנוי כולו מחומרים טבעיים של בוץ ועץ. במקום יש ארבע בקתות בוץ, מאהל גדול עם מיטות ומזרנים ומתחם קמפינג לאלה שמוכרחים. המקלחות המקסימות בנויות מכפות תמרים והשירותים במבני חימר. המים החמים והתאורה מסופקים באדיבות השמש המדברית ע"י קולטים סולאריים. אפשר להתמקם לצורך קמפינג בחורשה הסמוכה וליהנות משירותי המקום. המחיר – 100 – 600 ₪ לזוג בסוף שבוע וארוחת הבוקר אינה כלולה במחיר.

לתאם בטלפון –052-2368175

בישוב הקהילתי צוקים הקורם ההולך ונבנה ליד נחל צופר אפשר להתארח ב"ימי מדבר". אלה חמש בקתות הבנויות מקש ואדמה ומהוות מופת אקולוגי.

זה לא ממש קמפינג קלאסי, אבל מי אמר שבני ישראל לא התקלחו במקלחות עשויות מכפות תמרים?

כאן ישמחו ללמד אתכם הלכות מחזור וניצול מים ושימוש בחשמל סולארי. אפשר להשתתף ללא תוספת תשלום בסדנאות הכנת ספסלים ופסלים מבוץ. למי שלא מתחשק לשחק בבוץ כדאי לנצל את הזמן לטיול חמורים בשטח.

ארוחות הערב מתקיימות סביב המדורה וארוחות הבוקר מחויבות בתשלום נפרד.המחיר לזוג בסוף שבוע (מינימום שני לילות) 100-600 ₪. המקום הוא חוויה בלתי נשכחת לקטנטנים ומותאם לאירוחם. להזמין מקומות בטל. 052-6170028 גם כאן אין שטח למטרות קמפינג באוהל הפרטי שלכם, אבל מתי תהיו שוב בצימר מבוץ?

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום