תפריט ניווט
04-6395610

ציוד קמפינג חובה – חלק ראשון

אם אתם נוהגים לצאת לחופשת קמפינג בכל יום קיצי או אביבי כנראה שאתם לא בדיוק קהל היעד של הכתבה הזו, אבל אם אתם מתכננים לפתח את התחביב הזה ולא יודעים עדיין בדיוק מה אתם צריכים אז בשביל זה אנחנו כאן… יש לנו רשימת ציוד קמפינג, לא מחייבת אמנם, אבל כזו שתעשה את הקמפינג שלכם להרבה יותר מהנה…

קמפינג מחייב אוהל איכותי

האוהל מקביל לבית או לחדר המלון בכל סוג חופשה אחרת, אמנם המקום שבו תחליטו למקם את האוהל הוא הרבה יותר משמעותי להצלחתה של החופשה מאשר כל דבר אחר, אבל אם כבר הגעתם למקום נחמד לא תצליחו ליהנות ממנו כמו שהייתם יכולים אם לא יהיה לכם אוהל מתאים.

מה כבר אפשר לבקש מאוהל?

תתפלאו אבל יש לא מעט דרישות חשובות, ככלות הכול זהו המקום שבו אתם עומדים לישון למשך יומיים או שלושה… הדרישה החשובה ביותר היא שהאוהל יהיה מחמם בחורף וקריר בקיץ או בקיצור מבודד. אם תבחרו באוהל קמפינג שאין לו מערכות בידוד מתקדמות כנראה לא תצליחו לעצום בו עין. החום בקיץ והקור בחורף לא יאפשרו לכם לישון. פרמטר נוסף שמומלץ לבחון בכובד ראש עוד בחנות שבה אתם רוכשים את האוהל זו קלות ההרכבה שלו.

ישנם אוהלים שיגזלו מכם כמה שעות בשלב ההרכבה, וגרוע מכך, בשלב הפירוק. האוהלים הללו נוטים להיהרס בקלות ובשל מורכבותם קל מאוד לאבד חלקים מהם וכך להופכם לבלתי שמישים לגמרי.

אם אתם נוהגים להגיע (או מתכננים להגיע) לאתר קמפינג בשעת לילה מאוחרת חשוב מאוד לוודא שניתן להרכיב את האוהל גם בחושך מוחל, אחרת תאלצו לבלות את הלילה הראשון שלכם בשטח ותחת כיפת השמים.

כמו כן, אם אתם מתכננים קמפינג אתגרי (שאינו נערך באתר קמפינג מוסדר אלא כחלק מטיול תרמילאים בקרחת יער או על שפת נחל) יש עוד כמה דרישות שתצטרכו להקפיד עליהם, ראשית עליכם לוודא שאוהל הקמפינג שלכם עמיד בפני מים ובפני מזיקים שונים. כאשר מטיילים בטבע צריך להתגונן מפני הפתעות לא נעימות וגשם שמתחיל לרדת באמצע הטיול יכול לשבש לחלוטין את החופשה של אלו שלא הגיעו למסע מוכנים.

אם ברשותכם אוהל קמפינג העמיד בפני גשם, כל שתצטרכו לעשות זה להרכיב במהרה את האוהל ולהמתין עד יעבור זעם. כמו כן, אם אתם לוקחים איתכם את האוהל לטיול בטבע חשוב מאוד להקפיד על כך שמשקלו בשעה שהוא מפורק יהיה קל מאוד. אתם בטח לא רוצים לסחוב משקל כל – כך כבד על הגב…

שק שינה רך ומחמם

שק שינה איכותי הוא הבסיס לכל חופשת קמפינג – מאתגרת או רגילה. אם בחרתם לצאת לקמפינג אתגרי באזור הררי חשוב מאוד לבחור בשק שינה מחמם שימנע מכם לקפוא בלילה ואילו עשוי למנוע כוויות כור, היפרטרמיה ושאר רעות חולות.

גם אם אתם סתם יוצאים לחופשת קמפינג על שפת אגם בשיא הקיץ, השק שינה הוא חשוב – ללא שק שינה נוח תאלצו לסבול במשך כל היום מעייפות קשה. אין כמו שק שינה מפנק ואיכותי על מנת להבטיח שתשנו כל הלילה (או שלפחות תהיה לכם אופציה לעשות זאת אם תרצו…)

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום