תפריט ניווט
04-6395610

יום כיף ביפו – חלק ראשון

יפו, אחותה הקטנה והדרומית (ויש כאלו שיאמרו גם המוזנחת…) של העיר תל אביב צופנת בחובה לא מעט שכיות חמדה והמטייל הישראלי אשר מחפש חווית יום כיף איכותית מוצא עצמו מסתובב בפאתי העיר למשך יום שלם ויותר. העיר היא ככל הנראה העיר העתיקה ביותר בארץ, ולפני חמשת אלפים שנה, כשירושלים עדיין לא הייתה אפילו בתכנון, יפו כבר הייתה עיר נמל תוססת ועמוסה.

במרוצת השנים עברו על העיר תהפוכות רבות – היא נחרבה ואף ידעה תקופות זוהר, אולם כיום נראה שהעיר חוזרת למעמדה כעיר נמל יפה וחשובה. אם נתבונן לרגע קט ברשימת השליטים שהותירו את חותמם על העיר נגלה שלעיר קשר הדוק לגור המזרח התיכון כולו. החל מתקופת התנ"ך, דרך שלטון האבירים שהגיעו לארץ במסגרת מסעות הצלב, ימי סאלח א-דין, נפוליאון, האימפריה העותומאנית ועוד רבים וטובים.

כל אחד מהשליטים הדגולים נתן את חלקו בבניית יפו כפי שאנו מכירים אותה כיום ולא מעט מאוצרות העתיקות של יפו קיימים אך ורק בזכותם. יפו מציעה למטייל הישראלי לא מעט מקומות מיוחדים שימלאו בקלות כל יום כיף ואפילו שבוע שלם, אז אם עדיין לא הגעתם, ביקרתם והתמכרתם יש לנו כמה וכמה הצעות שיוכלו למלא עבורכם יום כיף מדהים בעיר יפו, תיהנו…

יום כיף מתחיל במתחם שוק הפשפשים

ראוי שהמתחם המתעורר של שוק הפשפשים יהיה התחנה הראשונה בכל יום כיף יפואי. מתחם השוק שהיה בעבר גיבוב של מספר דוכנים מוזנחים לסחר בעתיקות ובחפצים משומשים קיבל לאחרונה פנים חדשות וכיום הוא מאכלס בתי קפה, מסעדות יוקרה, חנויות יוקרתיות לעיצוב הבית וכל זאת לצד החנויות הותיקות והמיוחדות שבו.

המתחם כולו עבר שיפוץ רציני, הוא מקורה בחלקו ומרוצף באבנים עתיקות. לאחר מסע הקניות תוכלו להתענג על קפה יפואי משובח מול נוף הים התיכון ולצבור כוחות לקראת המשך יום כיף אמיתי שמחכה לכם.

הנמל העתיק

על פי עדויות היסטוריות הנמל העתיק ביפו הוקם עוד לפני חמשת אלפים שנה, אם הייתם מסיירים במקום לפני מספר שנים הייתם נוכחים לגלות שדבר לא השתנה בחמשת אלפי השנים אשר חלפו. אולם בשנים האחרונות החליטה מנהלת הנמל לשפצו ולעשותו למתחם בילוי אקסקלוסיבי ויוקרתי בדומה לנמל תל אביב, אולם תוך שמירה על הצביון המיוחד שלו.

תנופת הבניה מורגשת בכל מקום בנמל וקשה שלא לדמיין כיצד יראה האזור כאשר תסתיים מלאכת השיפוץ והמקום ישוב לפעול כסדרו. כרגע במהלכו של יום כיף אותנטי בעיר יפו תוכלו להתבשם מריח הבריזה ולסייר בין סירות הדייגים הקטנות העוגנות במזח.

כחלק מהפיכתו של הנמל לאזור תיירותי מן השורה הראשונה חלק מהיאכטות הקטנות שעוגנות בו מציעות מגוון רחב של שירותים משלימים לתיירים ולמבקרים כך שבמהלך יום הכיף תוכלו ליהנות ממסאג' מפנק על סיפון יאכטה, מארוחת בוקר או צהרים ואפילו מחווית יום כיף מושלם על גבי יאכטה מפוארת. אם אתם מתכננים להגיע ליפו למשך יום כיף אחד בלבד תוכלו לנצל את היום במלואו מבלי לצאת משטח הנמל. יש שם מספיק תעסוקה שתמלא יום כיף שלם.

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום