תפריט ניווט
04-6395610

יום כיף ביפו – חלק שני

אם חשבתם שניתן לסקור את כל האתרים המיוחדים שתבקרו במהלך יום כיף שלם ביפו בכתבה אחת, הרי שיש לכם טעות חמורה. העיר כאמור מהווה מצע אין סופי לחוויות תיירותיות מסעירות וכשם שקשה לכתוב את כל האפשרויות שהעיר מציעה בכתבה אחת, כך קשה למדיי לבקר בכל האתרים הקסומים במהלך יום כיף אחד… אז אם יש לכם את האפשרות לבקר בעיר לשלושה או ארבעה ימים, יש לכם גם סיכוי למצות את העיר. אם לא, מומלץ להקדיש יום כיף נוסף לסיורים בעיר. ומה כדאי לכם לעשות במהלכו של יום כיף שני בעיר?

יום כיף ואומנותי בשכונת המזלות

במעלה הגבעה הסמוכה לנמל יפו העתיק נמצאת שכונת המזלות. כל רחוב בשכונה נושא את שמו של אחד משתי עשרה המזלות המוכרים לנו (מזל טלה, דגים, דלי וכו"… ) וכל בית בשכונה מספר את סיפור ההיסטוריה המיוחדת של יפו. אם תשאלו אותי מהו בשבילי יום כיף אולטימטיבי ביפו אומר לכם ששיטוט ללא כל מטרה בסמטאות השכונה המיוחדת בהחלט יכול למלא את הפונקציה.

מעבר לכל דלת ברזל ססגונית ממתינה הפתעה – כאן בית קפה מיוחד, שם גלריה לעיצוב או לאומנות. השכונה לא מפסיקה להפתיע….

אופייה המיוחד של השכונה עשה אותה לאבן שואבת עבור אומנים רבים וכיום חלק נכבד מהאומנים המתגוררים באזור מציעים את מעשה ידם למכירה בגלריות הפזורות בין הסמטאות.

לא קשה להבין מדוע אומנים כה רבים קבעו את מקום מושבם בשכונת המזלות – המקום הציורי מספק השראה גם לכאלו שמעולם לא אחזו במכחול ואל תתפלאו אם במהלך יום כיף בשכונה הפסטוראלית יאחז בכם חשק בלתי נשלט לצייר, לפסל או לנסות את כוחכם בשירה ובפרוזה.

חוף התופים

אם הגעתם ליפו לחבית יום כיף במהלך חודשי הקיץ אל תוותרו על הביקור בחוף התופים, בייחוד ביום שישי, החוף היפה מושך אליו מאות צעירים בחודשי הקיץ, רבים מתוכם מגיעים כשהם מלווים בכלי הקשה זה או אחר ויחד הם יוצרים מעגלי מתופפים גדולים (ומכאן מקור שמו של החוף…).

כשהמגדלים של תל אביב מצפון, ויפו העתיקה מדרום, הקיץ וגם יום כיף זה לא יכול היה להראות טוב יותר!

ואיפה אוכלים?

ביפו, מסתבר, זו כנראה לא הולכת להיות בעיה גדולה במיוחד… העיר מלאה בבתי אוכל אותנטיים ומיוחדים שמציעים אוכל טעים למדיי במחירים עממיים שמתאימים לכל כיס. אם חשקה נפשכם בארוחת גורמה על חוף הים, תוכלו לבקר במסעדת מונתה ריי בחלקה הצפוני של יפו. המסעדה מציעה תפריט גורמה עם נגיעות ים תיכוניות ומתבססת על חומרי גלם משובחים שמאפיינים את המטבח הים התיכוני – שמן זית, דגים, שפע ירקות ותבלינים מיוחדים.

חובבי הפחמימות יוכלו לשבוע בקלות במאפיה המפורסמת של אבולעפיה שבכיכר השעון. במאפיה תוכלו למצוא כל מאפה שחלמתם עליו, ותמורת כמה שקלים ספורים תצאו ממנו שבעים ומאושרים. קשה לדבר על אוכל ביפו מבלי להזכיר את החומוסיה המפורסמת של אבו שוקרי. החומוסיה מציעה אך ורק חומוס – אבל איזה חומוס… התור הארוך המשתרך במורד הרחוב יעזור לכם בקלות לזהות שהגעתם אל היעד.

מקווה שהצלחתי לשכנע לבחור ביפו כמקום לבילוי יום כיף משפחתי או יום כיף רומנטי .

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום