תפריט ניווט
04-6395610

יום כיף בחיפה

מיקומה של העיר חיפה על הר מול הים מקנה לה יתרון יחסי על ערים רבות שיתקשו להתחרות ביופייה. למרות זאת, העיר הצפונית לא ידועה כעיר נופש ותענוגות יום כיף ואף סובלת מתדמית מנומנמת במקצת.

אבל אל תתנו לתדמית האפרורית להטעות אתכם – בעיר חיפה יש לא מעט אטרקציות ויום כיף בחיפה עשוי להיות יום כיף מיוחד וחד פעמי עבור כל המשפחה. אם אתם מחפשים דרך לא שגרתית להעביר יום כיף עם הילדים או בלעדיהם יש לנו כמה וכמה עצות שיעזרו לכם ליהנות ולעשות יום כיף בעיר חיפה.

השאירו את המכונית בבית.

בניגוד לערים אחרות שיש בהן "הגיון פנימי" כלשהו, הניווט בעיר חיפה הוא משימה לא פשוטה בכלל גם לתושבי העיר. העליות, הירידות והתנועה הבלתי אפשרית יהפכו את יום כיף ליום סיוט אז וותרו על הרכב מראש. הפתרון התחבורתי שהוא פתרון כלל לא רע ויוכל לסייע לכם להתניית בעיר במהלכו של יום כיף חיפאי, הכרמלית.

הכרמלית היא הרכבת התחתית היחידה בארץ ורק כשתיסעו בה תבינו עד כמה חסרה רכבת כזו לתל אביבים או לירושלמים. הביקור בכל חלקי העיר נעשה לפשוט למדי באמצעות הרכבת והכרמלית ואין שום סיבה לעשות זאת באמצעות רכב.

יום כיף חיפאי –תחנה ראשונה-גן האם

נוסעים עם הכרמלית עד התחנה האחרונה הממוקמת ליד גן האם שבפסגת הכרמל. המקום מלא בבתי קפה וחנויות מעצבים קטנות א-לה תל אביב אבל הסיפור האמיתי של המקום הוא גן החיות המיוחד והיפה שתמצאו בו.

בגן החיות תמצאו מגוון רחב של בעלי חיים, נחשיה מיוחדת עם זוחלים ותנינים, פינות ליטוף, נוף נהדר ועוד. לצד גן החיות תמצאו קניון עם בתי קולנוע, מסעדות מזון מהיר וכל מה שיכול לעניין ילדים ולהפוך את יום החופש לחוויית יום כיף יוצאת מן הכלל…

יום כיף חיפאי- תחנה שנייה – מוזיאון המדע

שתי תחנות מתחת לגן האם תמצאו את תחנת מסדה הסמוכה למוזיאון המדע. במוזיאון תמצאו תערוכות מתחלפות הקשורות לתחומים שונים במדע ולא מעט פעילויות וניסויים שאפשר לעשות במהלך הביקור.

המוזיאון שונה מאוד ממוזיאונים לאומנות שבהם נדרש קהל המשתתפים להתבונן בתצוגה ולא לגעת – מוזיאון המדע מעודד פעלתנות וכלל אין ספור תחנות שבהן ניתן לבדוק אקסיומות מדעיות שונות.

חותמים יום כיף משפחתי במושבה הגרמנית והגנים הבהאים

במרחק הליכה קצרה ממוזיאון המדע נמצא שער הכניסה לגנים הבאהים. הגנים הבהאים נעשו זה מכבר לסמלה המסחרי של העיר חיפה וכל יום כיף בעיר חיפה חייב לכלול ביקור בגנים המטופחים ובארמונות המפוארים שצומחים בקרבם.

לאורך גרם המדרגות שמוביל ממעלה הכרמל אל המושבה הגרמנית וצופה אל הים תוכלו לראות מגוון רחב של צמחי נוי גזומים בקפידה ויצירות אומנות "צמחוניות" שדורשות תחזוקה מתמדת.

המושבה הגרמנית שאליה תגיעו בגמר הביקור בגנים היא לא יותר מאשר רחוב טמפלרי היסטורי אבל השיטוט בה נעים מאוד וכיף להתהלך בין בתי הקפה, מלונות הבוטיק והגלריות המעוצבות.

לאחר שנחתם לו יום כיף במושבה הגרמנית תוכלו להמשיך אל תחנת הרכבת הסמוכה ולחזור הביתה עייפים אך מרוצים.

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום