תפריט ניווט
04-6395610

קיאקים – מדריך רכישה

יש מעט מאוד תענוגות שמסוגלים להתחרות בתענוג של שייט על קיאקים. כשהמים הצלולים נמצאים מתחתנו והאוויר הפתוח ממלא את המרחבים,החיים נראים הרבה יותר פשוטים. אם עד לפני עשור רק קומץ משוגעים לדבר עסקו בהשטת קיאקים הרי שכיום מדובר כבר כמעט בתופעה. אנשים מכל שכבות החברה בישראל משכימים קום פעם או פעמיים בשבוע ויוצאים לנחלים או לחוף הים על מנת ליהנות מהתחביב המיוחד שבחרו לעצמם – שיט על קיאקים. אז רגע לפני שאתם נסחפים, תרתי משמע, אחרי הטרנד הזה יש לא מעט נושאים שחשוב מאוד לבדוק לפני שאתם בודקים מהי קולקציית קיאקים העכשווית. על כמה מהם בכתבה הבאה:

שייט קיאקים – היכן? או במילים אחרות היכן אתם מתכננים להשתמש בקייק?

יש קיאקים שמיועדים לשימוש בים פתוח, קיאקים אחרים מתאימים יותר לאגמים וישנם קיאקים המתאימים בעיקר לנהרות גועשים. לכל "מקווה מים" יש קיאקים המתאימים לו, לכן אחד הדברים הכי חשובים שתצטרכו להחליט זה איפה בכלל אתם מתכננים שיט קיאקים? מובן שלאזור המגורים שלכם תהיה השפעה של ממש על הבחירה שתעשו. מן הסתם, תושבי השפלה יבחרו קיאקים המותאמים לשימוש בים הפתוח וזאת בשל הקרבה למקום המגורים שלהם ואילו שתושבי הגליל העליון יעדיפו לבלות בחברת הקייק בנהרות האזור.

איך אתם מתכוננים להוביל קיאקים אל פעילות וממנה?

אם יש לכם רכב מהעבודה (בליסינג) לא תמיד תוכלו להתקין גגון על גג הרכב וחשוב מאוד לקחת את זה בחשבון לפני שרוכשים את הקייק. לא מעט בעלי קיאקים גם התאכזבו לשמוע שכל חברות התחבורה הציבורית בישראל (וגם חלק נכבד מבעלי המוניות….) מסרבות בתוקף להעלות כלי שייט למיניהם על כלי הרכב שלהם ולא אכפת להם אם מדובר בגלשנים, קיאקים או יאכטות… אז אם אין לכם רכב עם גגון או טנדר פתוח קרוב לוודאי שתתקלו בבעיה כשתרצו לרכוש קייק.

היכן אתם מתכוננים לאכסן את הקייק כאשר אתם לא משתמשים בו?

אם יש לכם בית גדול עם מחסן או גינה אז כנראה שהבעיה הזו לא אמורה להעסיק אתכם יותר מדיי אבל אם אתם גרים בבית בלי הפונקציות החשובות הללו בהחלט תצטרכו לתת על כך את הדעת. לא בטוח איתכם שתושבי ביתכם יסכימו לארח באופן קבע קיאקים בחדר השינה או המגורים…

מתי אתם מתכוונים להשתמש בקייק?

אם לוח הזמנים שלכם גמיש ואין לכם בעיה לעזוב את מקום העבודה לכמה שעות באמצע היום לטובת סשן קיאקים מהנה או לחילופין, להתחיל את יום העבודה רק בשעות הצהרים אחרי שאת כל הבוקר העברתם בשיט קיאקים מהנה, הרי שאתם צריכים להודות על מזלכם הטוב. אולם אם לוח הזמנים הצפוף שלכם לא יאפשר לכם להיפגש עם הגלשן באמצע השבוע ותוכלו "לפתח" את התחביב רק בשבתות הרי שמוטב יהיה, גם מבחינת האיכות וגם מבחינת התקציב, אם תשכירו קייק איכותי ותשתמשו בו בזמן המועט שיש לכם – זה יחסוך לכם לא מעט כסף וכאבי ראש.

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום