תפריט ניווט
04-6395610

קייקים – ענף ספורט עולמי וגם בישראל

מעט מאוד אנשים מקשרים קייקים לענף ספורט ומעט מאוד מכירים את ספורט הקייקים המתפתח תחת אפנו כאן בישראל. לא תראו תחרויות קייקים בטלוויזיה, מדורי הספורט לא ידווחו בהרחבה על תוצאות התחרויות והמפרסמים הגדולים אפילו לא יחשבו "לתת קמפיין" לאחד מהספורטאים של ענף השיט על קייקים.ענף חתירת קייקים ,כמו שאר ענפי הספורט האי זוטרים, גם הוא זוכה לתקצוב מזערי מרשויות הספורט במדינה מחד ומאידך אחראי לאחד מההישגים הספורטיביים הגדולים ביותר שהיו למדינת ישראל במרוצת השנים.

כבר כיום, לא רבים זוכרים שמי שהציל את הכבוד הישראלי באולימפיאדת סידני בשנת אלפיים וארבע הוא ה"קייקיסט" האגדי מיכאל (מישה) קלגנוב אשר זכה בתחרות חתירה ע"ג קייקים במדליה היחידה שהשיגה מדינת ישראל במשחקים האולימפיים. אולם גם מדליית הארד שהרוויח מיכאל קלגנוב לא הצליחה לחלץ אותו לגמרי מן האלמוניות ואם תשאלו היום ילדים, בני נוער או אפילו מבוגרים מיהו מיכאל קלגנוב רוב הסיכויים שתתקלו במבטים תמוהים למדיי…

אמנם המדליה האולימפית היא פסגת ההישגים של כל ספורטאי אבל מלבד ההצלחה בשדה האולימפי חשוב לזכור שמיכאל קלגנוב היה אלוף העולם עוד מספר פעמים ושגם באולימפיאדת בייג'ין הוא כמעט והצליח להתברג בגמר האולימפי בחתירה ע"ג קייקים.

על אף האפלה היחסית בה שרוי ענף ספורט זה בשנים האחרונות יותר ויותר ילדים נרשמים ומנסים את כוחם בתחום. חתירה ע"ג קייקים הינו ענף ספורט תובעני מאוד (להבדיל מטובעני… ) ומי שלא משקיע את כל כולו באימונים לעולם לא יצליח להגיע להישגים משמעותיים. חתירה על גבי קייקים דורשת מהחותר תעצומת נפש אדירות ועל מנת להצליח להניע את הקייק במהירות לאורך זמן הוא נדרש לפתח סיבולת שריר מדהימה.

למעשה, חתירה על קייקים שורפת כמעט פי חמש יותר קלוריות מאשר ריצה למרחק דומה ובמקביל לשריפת האנרגיה המהירה ענף ספורט זה גם מפתח את כל שרירי החלק העליון של הגוף – החזה, הכתפיים והזרועות. אמנם לא כל משפחה יכולה להרשות לעצמה את התענוג שבשליחת הילדים לחוגי חתירה ע"ג קייקים וזאת בשל המחיר הגבוה יחסית של הציוד והאימונים אולם בעבור משפחות שיכולות לעשות זאת ענף חתירה על קייקים הינו ענף ספורט מהנה ומפתח במיוחד!

ניתן להניח שבמידה וידבק בענף מעט מן הזוהר של ענף הגלישה נוכל לראות תורים ארוכים של ילדים מתדפקים על שערי המועדונים…

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום