תפריט ניווט
04-6395610

ביקור באתר קייקים

את החופשות שלי ושל אשתי נהגנו עד לא מזמן לנפוש בחו"ל, לשמחתי מצאתי לנו מסלול קייקים מהנה באזור הצפון שהוכיח לי ללא ספק שישראל היא מקום טוב לעשות חיים מה גם שמעמדה ההולך ומתערער של מדינת ישראל ברחבי העולם הפך את הטיסות לחו"ל לחוויה מפוקפקת משהו..

(בתור מי שרק רוצה לנוח קצת מסיר הלחץ של מדינת ישראל זה כבר התחיל להיות סינג'ור די רציני להסביר לכל העולם ואשתו למה ישראל עשתה ככה ולמה גולדסטון אמר ככה…בפעם העשירית לאותו הבוקר שהייתי צריך להסביר למקומיים ש " לישראל יש את הזכות להגן על עצמה וגו'…" נשבעתי לעצמי שהגיחה הבאה שלי לחו"ל תהיה אך ורק במימון מלא של משרד החוץ ו\או משרד ההסברה, לי, אישית, ממש נמאס. )

אומרים שבכל דבר רע יש גם דבר טוב, ואכן, אחרי שנים של חופשות בניחוח דיוטי פרי במדינות אקזוטיות שונות סביב הגלובוס הגעתי בפעם הראשונה מזה שנים לנופש בגליל, אותו חבל ארץ מדהים שמסתתר מצידו השני של כביש שש. האמת היא, חבל שלא גיליתי אותו קודם…

את מקומם של מלונות הפאר החליפו צימרים מפנקים לא פחות ואת המוזיאונים והשדרות הרחבות של אירופה החליפו אתרי טבע יפים לא פחות.

אבל אין ספק שה"דובדבן שבקצפת" היה מסלול קייקים מדהים שלאורכו חתרנו בהנאה רבה.

הגענו לאתר קייקים ביום השני של החופשה אחרי לילה בלתי נשכח בצימר מלכותי.

אשתי עוד הייתה סקפטית, היא לא חשבה שזה יכול להיות כיף, "קייקים זה לילדים!" היא פסקה בנחרצות.

כבר כמעט שעמדתי לוותר לה, אבל אז הבחנתי בזווית העין בנהר המתפתל ובצמחיה הירוקה שלגדותיו, את היופי הזה, אמרתי לה,אני לא מתכוון להפסיד, ואם לא בא לך את מוזמנת להישאר בקפיטריה בזמן שאני איהנה ממסלול קייקים שייקח את הראש שלי למקומות טובים.. היא נשברה, אבל עוד באותו היום היא הודתה לי על כך שלא ויתרתי לה…

אחרי תדריך קצר קיבלנו צמד קייקים ויצאנו לדרך. העיקול הקטן שהבחנתי בו היה רק קצה הקרחון של מסע מדהים שעברנו. הניגוד בין השמש האביבית החמה למים הקפואים רק העצים את החוויה ולכל אורך המסלול הייתה לנו רק שאיפה אחת – שהמסע הזה לא יגמר לעולם… (טוב אולי בעצם שתיים, גם לא ממש רצינו להיתקע בעצים שבצד הדרך…)

מי השלגים שהפשירו זרמו במהירות ותוך שעה קלה סיימנו את מסלול קייקים מדהים. רכב חיכה לנו ולאיסוף הקיימים בחזרה הסיע אותנו חזרה אל האתר שבו חנינו. העצים הירוקים, המדשאות והנחל הזורם נראו מדהים ואם לא היינו רעבים למדיי היה קשה לעצור אותנו מלעשות שוב את אותו מסלול קייקים.

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום