תפריט ניווט
04-6395610

שייט קייקים – היתרונות הבריאותיים

לא מעט ישראלים אימצו להם תחביב חדש בשנים האחרונות והחלו לשייט על קייקים מהירים.

בדומה לענפי ספורט אחרים כמו רכיבה על אופניים או ביקור בחדר הכושר גם בענף הספורט–שיט על קייקים תוכלו למצוא אנשים מכל שכבות החברה שהחליטו שהם מעוניינים לשמור על בריאותם ובאותה הזדמנות לשפר את המראה החיצוני של גופם. לחתירה על גבי קייקים יתרונות רבים, על חלקם בכתבה הבאה:

חתירה על קייקים משפרת סיבולת לב

ספורט החתירה על קייקים הוא אחד מענפי הספורט התובעניים ביותר. החותר צריך להפעיל את שרירי הידיים במהירות רבה על מנת להתקדם כך שהלב צריך לתפקד "במלוא התפוקה" ולהעביר לשרירים השונים כמויות עצומות של דם על מנת שיעמדו במאמץ. אבל מה שלא רבים יודעים זה שהלב הוא שריר בפני עצמו, ובדיוק כמו כל שריר אחר כשהוא מתאמץ הוא מתחזק. ולב חזק, כידוע עמיד יותר בפני התקפי לב ושאר רועות חולות.

חתירה על קייקים משפרת סיבולת ריאה

בשל הפעילות הנמרצת על גב הקייקים הגוף זקוק לכמויות גדולות של חמצן. כידוע, הריאות אמורות לספק לגוף את החמץ שלו הוא זקוק וככל שהן מתאמצות יותר כאשר הגוף במאמץ, עבודתן בזמן מנוחה נעשית קלה יותר. מכאן שהיתרון הטמון בפיתוח סיבולת ריאה הוא ברור – פחות קשיי נשימה. אם בפעם האחרונה שטיפסתם במעלה גרם המדרגות התנשפתם כמו חזירים, זה הזמן לקנות קייקים או לפנות למקום שאפשר להשכיר בו קייקים. אתם חייבים לעשות משהו עם עצמכם…

חתירה על קייקים מחזקת את השרירים

החתירה על גבי קייקים מפעילה את כל שרירי פלג הגוף העליון וגורמת לשרירים להתאמץ.

בניגוד לרוב ענפי הספורט שמפתחים בעיקר את שרירי הרגליים היתרון של ספורט החתירה על קייקים הוא שהוא מפתח את שרירי החזה והזרועות – מה שתורם במישרין למראה מושך יותר בקרב גברים אשר חותרים על קייקים.

וחתירה על קייקים גם שורפת שומנים!

קייקים משלבים למעשה שני גורמים שמובילים לשריפת שומנים מואצת – פעילות אירובית ואנאירובית. הפעילות האירובית מתבטאת בפעילות הלב ובריאה. הצורך לזוז מהר ובכוח גורם לשריפת קלוריות מוגברת לאורך זמן. למעשה, גם שעות ארוכות אחרי שחתרו על קייקים נהנים המתאמנים משריפת קלוריות מהירה בהרבה משל עמיתיהם העצלנים. הפעילות האנאירובית, קרי זו שאחראית לפיתוח השרירים, מסייעת גם היא לשריפת שומנים מואצת.

החלקים השרירים של הגוף צורכים ומקבלים הרבה יותר אנרגיה כך שאצל אנשים שריריים מאוד השומן המיותר נשרף הרבה יותר מהר לעומת אנשים שהשרירים שלהם אינם מפותחים.

בימים טרופים אלו, כאשר כל המומחים מזכירים שוב ושוב שההשמנה היא המגפה של המאה העשרים ואחת נראה שספורט החתירה על קייקים חייב לזכות בעדנה מחודשת.

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום