תפריט ניווט
04-6395610

יום כיף עם שני גלגלים וארבע רגליים

אחחח… נאנקה מאיה בערגה. המסאז' הזה היה בלתי נשכח…היא ריחפה במעלה המדרגות שלובת זרוע עם ירון שהפתיע אותה בשישל יום כיף בספא ליום הולדתה. תשמע…לחשה כשכוכבים בעיניה – אני מתה מתה מתה להיכנס למיטה… הג'קוזי הזה שטף ממני את כול הצרות… אוי! צרה! שכחתי לגמרי! צמד העיניים הנוגות של נוימן הכמעט לברדור חיכה להם בפתח הדירה. ירוני כפרה! תעשה טובה! נוימן זכה לשתי דקות של חסד על המדרכה שליד הבית בטרם נגרר בחזרה.

על השטיח הסגלגל שליד המיטה בה המשיך לו יום כיף ומיוחד הצטנף נוימן ומנה את תסכוליו: רק לפני שבועיים, הרהר אגב גירוד אוזנו השמאלית, הם יצאו לעשות יום כיף בגליל. השתוללו בקיאקים ועשר שעות לא יצאתי לקקי. בראש השנה הם תפסו דיל לעוד יום כיף ואני הופקרתי לחסדיה של אילנה השכנה שסיכלה באכזריות את כוונתי לברך בגינה ב"חג שמח" את בילבי הטריירית הלבנה. חטפתי פצעי לחץ במרפקים. אני נושר. אני מפתח תסכולים, כאבי אגן ובעיות שלפוחית. אני מזדקן במהירות ושני אלה נעשים צעירים מיום ליום עם ה"יום כיף" שלהם!

בוני,רוצה לק מהארטיק?

לו רק שמעתם לנוימן ושאר בני מינו שנדונו לחיים משמימים מול הטלוויזיה, הייתם נחשפים לעולם חדש ומרענן של בילוי משפחתי עם הכלב. למה לא מגיע לפעמים גם ליצור הסבלני הזה יום כיף שיגלה גם לכם כמה מקסמי העולם? לא תאמינו איך במקביל לכבישים הסואנים מסתתרות פינות חמד שאתם חולפים על פניהן באדישות מחלון המכונית ולא יודעים כמה מופלאות הן מגובה עיני הכלב. קחו אותו,למשל, לטיול לאורך הירקון.

גם אם אינכם תל אביבים, כדאי לכם להקדיש יום לטיול על גדות הירקון. אולי המים מג'וייפים, אך הבה לא נהייה קטנוניים. גדות הירקון לכול אורכו של פארק יהושע הענקי טופחו באהבה והם רצופים שבילים הלקוחים מארץ האגדות. ארזו כמה כריכים, שתייה וצלוחית למילוי מים בברזיות עבור הכלב, וכתוספת קחו מנה מכובדת של לחם- לא משנה מאיזה שנתון- עבור בני הכנף שתפגשו בדרך.

מסלול נבחר הוא זה שתחילתו במפגש הרחובות ישעיהו ואוסישקין בחלקו הדרומי של הירקון.שם יש מגרש חניה ומעגן סירות. בן הטיפוחים ייקשר ברצועה ארוכה יחסית, הרימו רגל- וצאו למסע המופלא לכיוון מזרח. השתדלו להיות קשובים לחתן השמחה: אולי מתחשק לו לשחק ב"פריסבי" על הדשא? אולי הוא רוצה לרחרח בין השיחים? אולי הוא רוצה לברך את שוחרי הבריאות ההולכים ורצים לאורך השבילים?

נסו להגביר קצת את קצב ההליכה או לפצוח בריצה קלה. אם הגעתם באופנים – זהו המקום האידיאלי לרכב עליהן ולתת לכלב לרוץ לצידכם (כשהוא קשור). בשטח ישנן גם פינות להשכרת אופנים לפי שעות. אחרי שתעברו מתחת לגשר הירקון תגיעו לאזור שמשמאל לשיכון בבלי. זה אזור הדרדסים הזרוע מתקני שעשועים וספורט , המזנון של הארטיקים וגן החיות החמוד המאכלס ארנבונים, יעלים, טווסים ואיילים. החיה הפרטית שלכם תוכל לנצל את המתקן המגודר לכלבים לריצה נטולת רצועה במהלכה תחכך חוטמים עם כלבי צמרת ותחתום בספר האורחים.

געגועים לרגעים חמים

הדרך המרתקת מפתה להמשיך בה מזרחה לכיוון הצפארי ועליכם לשקול כמה זמן אתם מקדישים עבור יום כיף שכזה. אם החלטתם לחזור מערבה – עברו דרך גשר העץ לגדה הצפונית של הירקון. מזרקה בוקעת שם ממרכזו של אגמון יפהפה שבמימיו משייטים בפסטורליה ברבורים ואווזים ממודלים שונים. זהו הזמן להתיישב על הדשא לכרסם את האוכל שהבאתם. תוך דקות יתקרבו האווזים בפוזות מתחנחנות וגעגועים בפול ווליום. אתם מוזמנים לקלוע חתיכות לחם למקורים הפעורים. החבר'ה האלה אלופים בתפיסה מהאוויר, רק היזהרו מהבריון בשחור לבן שעלול לכבד אתכם בניקור כתף אם ירגיש מקופח.

מהמים יגיחו גם לוטרות שהן מכרסמים גדולים (לפעמים תראו גם גורים קטנים ומתוקים.כן.) שיתקרבו עד לקצה נעלכם וידרשו בחיוך צהוב שיניים חלק מהכיבוד. הם לא מתרגשים מנוכחות כלבים, אך העירו ליקירכם בעדינות שמוטב שלא ינסה לעשות הפגנת כוח מול יצורים שלא הכיר מימיו. הוא יכול להסתפק במרדף אחרי ציפורי המיינה ההודית והעורבים המציפים את הדשאים.
זהו. ממשיכים מערבה.

מתחת לגשר בר יהודה שמעל רחוב אבן גבירול ממוקמת עוד פינת השתובבות לכלבים, כדי להזכיר לכם כי יום כיף זה הוא בשבילם. אתם יכולים להמשיך עד לגן הבנים היפהפה בו מוצבות על הדשא אנדרטאות אבן להנצחת זכרם של תושבי העיר שנספו במלחמות ישראל ובפעולות הטרור. מכאן עליכם להתחבר לגשר שיחזיר אתכם לגדה הדרומית והביתה, ואת חדוות החיים לבן הטיפוחים שלכם

תפריט נגישות

נהנים בקייקי כפר בלום